Комітети мають формувати уніфіковані стандарти і єдину політику розвитку адвокатури: голова НААУ Лідія Ізовітова

Кожен Комітет, який діє у складі НААУ, має бути для регіональних Комітетів провідником позиції з ключових питань діяльності адвокатури та єдиних цілей і політики, яку проводить Національна асоціація адвокатів України.

На цьому наголосила Голова НААУ, РАУ Лідія Ізовітова під час Спільної наради Голів Комітетів 7 липня 2021 року, повідомляє прес-служба Національної асоціації адвокатів України.

Вона нагадала, що перший з них був створений в лютому 2013 року – це був Комітет захисту прав адвокатів та гарантій адвокатської діяльності НААУ. Далі впродовж першого року діяльності адвокатського самоврядування почали діяти Комітет з питань адвокатської етики та Комітет з міжнародної діяльності. Тобто, три ключові напрямки діяльності НААУ були підсилені за рахунок адвокатів, які були готові вкладати свій час, експертизу, ресурси, часто – власні гроші, офіси, професійні зв’язки у те, щоб розбудувати адвокатське самоврядування, яке тільки починало своє становлення. Наразі в НААУ діє 45 Комітетів з дуже різним фокусом діяльності.

«Всі Комітети були створені тими ентузіастами своєї справи, якими є ви як керівники комітетів, і адвокати, які входять до складу Комітетів. Ви працюєте для всієї адвокатури, для громадян. І ви це відчуваєте. Це відчуває і парламент. Бо всі депутати захотіли працювати з нами. Чому? Тому що по всім висновкам або законопроектам, в яких вони відчувають дефіцит експертизи, вони звертаються в НААУ. Відчули всі нашу професійність, спроможність і зацікавленість в тому, щоб законодавство, яке ми застосовуємо, відстоюючи інтереси наших клієнтів, було більш-менш прийнятне, зрозуміле і дійсно працюючим, щоб ми могли відстоювати права громадян. І це, звичайно, є нашим досягненням», – звернулась до Голів Комітетів Лідія Ізовітова.

Голова НААУ, РАУ закликала керівників Комітетів налагодити зв’язок з регіонами, щоб адвокатура працювала як єдиний злагоджений механізм.

«Національні Комітети мають бути провідниками певних стандартів для регіональних Комітетів. Це у певному сенсі політичний інститут, який формує політику НААУ. Наприклад, як Комітет захисту прав адвокатів. Він має показувати, як повинні працювати адвокати по захисту, які дії мають вчиняти в разі обшуків чи інших дій, як найкраще працювати аналогічному Комітету в регіоні. Колись вважалось так: якщо у нас є Комітет захисту прав адвокатів, то саме цей Комітет повинен сам їхати, бути присутній на обшуках, вчиняти інші дії в регіонах. Але це не так. Він має виробляти позиції, меседжі, документи для всіх адвокатів України», – зазначила Голова НААУ, РАУ.

Вона підкреслила, що в деяких випадках цими документами можуть стати роз’яснення Ради адвокатів України, напрацювання Комітетів або законодавчі норми, які були прийняті за безпосередньої участі адвокатури. Тому рівень відповідальності Голів Комітетів – високий, наголосила Лідія Ізовітова.

«Кожен з вас має розуміти, що саме він і члени його Комітету стоять на позиції розбудови НААУ, є провідниками і інструментом політики, яку проводить НААУ не лише внутрішньої стосовно своїх адвокатів, а й зовнішньої. Кожен з вас формує авторитет нашої організації», – підсумувала Лідія Ізовітова.

У нараді взяли участь також голова ВКДА Сергій Вилков, секретар РАУ Ігор Колесников, заступник Голови НААУ, РАУ Валентин Гвоздій, Голови Комітету захисту прав адвокатів та гарантій адвокатської діяльності Володимир Клочков, Комітету по наближенню системи адвокатури України до європейських правових стандартів Олександр Дульський, Комітету  питань безоплатної правової допомоги Олександр Дроздов, Комітету NextGen Сергій Барбашин, Комітету законотворчих ініціатив з питань адвокатської діяльності Олексій Ющенко, Комітету стратегічного розвитку Вадим Красник, Комітету кримінального права Анжеліка Мойсеєва, Комітету сімейного права Ганна Гаро, Комітету господарського права Ганна Осетинська, Комітету з виборчого права Алла Басалаєва, Комітету антикорупційної політики Олександр Готін, Комітету медичного і фармацевтичного права Ірина Сенюта, Комітету з інтелектуальної власності Микола Потоцький, Директор Вищої школи адвокатури Савва Кузьменко, керівник Центру досліджень адвокатури і права Ірина Василик.  

Нагадаємо, в структурі НААУ діють 45 комітетів, які є постійно діючими дорадчими органами.