Відбулося засідання членів Комітету з господарського права та процесу, Комітету з міжнародного права та Комітету з цивільного права та процесу НААУ.
Про це повідомляє Національна асоціація адвокатів України.
Представники цих комітетів здійснять правовий аналіз законопроєктів: “Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо удосконалення розгляду окремих категорій судових справ у зв’язку зі збройною агресією рф” (реєстр. № 7520 від 05.07.2022), “Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо судового розгляду справ про відшкодування шкоди, завданої внаслідок збройної агресії проти України” (реєстр. № 7520-1 від 18.07.2022) та “Про обмеження імунітету іноземних держав та їх посадових і службових осіб від пред’явлення позовів та стягнення шкоди завданої на території України смертю або ушкодженням здоров’я, а також шкоди, завданої майну внаслідок збройної агресії, тимчасової окупації території України, інших дій чи бездіяльності” (реєстр. № 7520-2 від 19.07.2022).
Першочерговою метою законопроєктів є встановлення процесуальних правил розгляду справ проти країн-агресорів, щодо стягнення з таких держав шкоди, завданої життю, здоров’ю чи майну на території України.
Вказану мету пропонується досягнути шляхом внесення змін до різних нормативно-правових актів, як-от: Цивільного процесуального кодексу України, Господарського процесуального кодексу України, законів України «Про міжнародне приватне право», «Про судовий збір», «Про виконавче провадження».
За підсумками обговорення визначено категорії питань, які підлягають правовому аналізу у 3-х законопроєктах:
- 1. Подолання судового імунітету.
- 2. Юрисдикція, підсудність.
- 3. Позовна давність.
- 4. Визначення кола належних відповідачів.
- 5. Порядок повідомлення.
- 6. Процесуальні особливості. Доказування.
- 7. Презумпція завдання шкоди внаслідок збройної агресії (абсолютна відповідальність).
- 8. Питання щодо кола майна, яке розповсюджується на вказані справи.
- 9. Строки на апеляційне оскарження.
- 10. Виконавче провадження.
- 11. Зворотна дія закону в часі.