Адвокат Костін пропонує позбавити адвокатуру незалежності

В інтерв’ю “Юридическо-судебная газета” Андрій Костін, Голова комітету Верховної ради України з питань правової політики пропонує порушити питання незалежності органів адвокатського самоврядування, запропонувавши зміни які суперечать Основним положенням про роль адвокатів, прийняті восьмим Конгресом ООН з попередження злочинів в 1990 р в Нью-Йорку, Основним принципам, що стосуються ролі юристів, прийняті Конгресом ОНН щодо попередження злочинності та поводження з правопорушниками, Статуту міжнародної спільноти адвокатів CCBE та Закону України “Про адвокатуру та адвокатську діяльність”.

“Слід подумати про перегляд представництва в КДКА. Наприклад, Вища рада правосуддя і Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія прокурорів – дисциплінарні органи суддів і прокурорів, як відомо, формуються за квотним принципом. У їх складі є і судді, і прокурори, і адвокати, і вчені.

У випадку з КДКА, можливо, для балансу буде правильним ввести в їх склад суддів або суддів у відставці в рамках певної квоти. В кінці кінців, це дозволить підняти авторитет дисциплінарних органів адвокатури і показати, що КДКА – це не закриті за професійним принципом органи. Переконаний в тому, що адвокатура може проявляти більшу відкритість у реалізації дисциплінарної функції перед суспільством. Це сприятиме підвищенню довіри до внутрішніх процесів в адвокатурі”, зазначив Костін.