КСУ спростовує неправдиві відомості, розміщені на офіційному сайті НАЗК

На офіційному вебсайті Національного агентства з питань запобігання корупції 23 вересня 2020 року було опубліковано інформаційне повідомлення під гучним заголовком: „НАЗК виявило у посадовців незадекларованого майна на 358 млн грн. Серед топ-порушників – міністри, суддя Конституційного Суду, керівники ДП, місцеві депутати, прокурори“.

Проте, у повідомленні немає інформації, кого саме із суддів Конституційного Суду України НАЗК звинувачує у вчиненні корупційного правопорушення та відносить до „топ-порушників“. Більше того, у ньому взагалі не йдеться про суддів Конституційного Суду України.

КСУ інформує, що не отримував жодних повідомлень від НАЗК про вчинення суддями Конституційного Суду України адміністративних правопорушень. За наданою представниками НАЗК інформацією перевірка декларацій суддів Конституційного Суду України наразі триває.

Оприлюднена НАЗК недостовірна інформація була використана низкою засобів масової інформації, що призвело до поширення неправдивих повідомлень та формування у суспільстві хибного уявлення про вчинення суддями Конституційного Суду України корупційних правопорушень, і як результат – до спричинення підриву авторитету Конституційного Суду України як інституції, покликаної гарантувати верховенство Основного Закону України.

Суд звертає увагу, що відповідно до статті 68 Конституції України кожен зобов’язаний неухильно дотримуватися Конституції та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Право на свободу думки і слова, на вільне вираження своїх поглядів і переконань покладає обов’язок не поширювати про особу недостовірної інформації та такої, що ганьбить її гідність, честь чи ділову репутацію.

З огляду на викладене, Голові НАЗК скеровано лист про спростування опублікованої на офіційному вебсайті неправдивої інформації, у такий же спосіб, у який її було поширено.