Учасники схеми заволодіння землею на 291 млн грн стверджують, що не мали корисливих мотивів і земельні ділянки нібито передавалися ветеранам АТО, однак це не відповідає дійсності.
Про це заявили у Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі.
“Це не відповідає дійсності! Ділянки дійсно оформлювали на учасників АТО, які мали право на їх безоплатне отримання. Проте обов’язковою умовою такого оформлення була згода майбутнього власника землі передати її в оренду/продати агрохолдингу, в інтересах якого і діяли члени злочинної групи”, – йдеться у повідомленні.
В свою чергу, захист Миколи Сольського вважає, що міністр агрополітики не мав корисливих мотивів у справі про заволодіння державними землями.
Про це адвокат Сольського Назар Кульчицький заявив на засіданні Вищого антикорупційного суду, повідомляє Latifundist.com.
Він стверджує, що землі ДП «Надія» та «Іскра» перейшли у власність учасникам АТО, які згодом віддали їх в оренду іншим підприємства, в тому числі «Довіра 2008».
«А що поганого, що землю отримали учасники АТО? Вони отримують велику орендну плату, платять податки. Не всі вони здали землі в оренду «Довірі 2008», хтось її продав, хтось здав іншим підприємствам. Цинізм ситуації в тому, що останні 25 років ці підприємства для НААН є джерелом корупції. В 99% вони не самі обробляють землі, а це робить хтось і «не просто так», — заявив на засіданні суду Сольський.
За словами Кульчицького, жодних даних, що ДП «Іскра» і «Надія» є правонаступниками радянських підприємств, прокуратура не надала.
«Сторона звинувачення говорить, що начебто наявна копія документів на право постійного користування держпідприємство. Але навіть, якщо припустити, що вона є, то ніде немає підтверджень, що існує оригінал такого документу», — сказав адвокат.
Аби першими отримувати новини, підпишіться на телеграм-канал ADVOKAT POST.