Суд узяв під варту заступника Сольського Маркіяна Дмитрасевича до 7 липня: 20,3 млн гривень застави

Вищий антикорупційний суд узяв під варту заступника міністра аграрної політики Маркіяна Дмитрасевича до 7 липня. Альтернативу запобіжному заходу визначили у сумі 20,28 млн грн застави.

У разі внесення коштів на нього покладуть низку обов’язків, зокрема, не відлучатися з Києва, здати закордонні/дипломатичний паспорти та носити електронний браслет.

Нагадаємо, 23 квітня НАБУ повідомило, що міністра, колишнього голову аграрного комітету, викрили на заволодінні державною землею в сумі 291 млн гривень і спробі заволодіння землею ще на 190 млн гривень. Крім Сольського, підозри отримали двоє кураторів органів Держгеокадастру та людина, яка сприяла вчиненню злочину.

Обвинувачення вважає, що Маркіян Дмитрасевич своїми діями впливав на інших учасників схеми з метою приховати документ, який підтверджує право постійного користування двох держпідприємств на Сумщині. Без цього документу землі, що належать ДП, не могли передати у власність фізичних осіб із подальшим переданням в оренду ТОВ “Агрофірма “Довіра 2008” (входить до агрохолдингу “Авіс Украгро”). 

Слідство також встановило, що у 2017 році, через місяць після видачі місцевим Держгеокадастром акту про самовільне зайняття земель, заступник Сольського звернувся до органу як генеральний директор згаданої агрофірми. Він просив надати їй право оренди на 24 земельні ділянки біля селища Перехрестівка.

Після цього звернення до Держгеокадастру Сумщини створили комісію, яка задовольнила прохання Дмитрасевича і включила землі до участі в аукціоні. Такий крок мав заблокувати передання ділянок іншим особам.

За інформацією сторони обвинувачення, учасники схеми взялися шукати громадян, переважно бійців АТО, яким пропонували оформити ділянки у приватну власність (за законом бійці АТО мали право безоплатно отримати від держави 2 га землі), а тоді передати в оренду “Агрофірмі “Довіра 2008”.

Зауважимо, що у 2017 – 2022 рр. Дмитрасевич здійснював адвокатську діяльність в сфері корпоративних та земельних спорів.

Аби першими отримувати новини, підпишіться на телеграм-канал ADVOKAT POST.