Київська міська рада позивається до Київської обласної ради через затвердження схеми планування території області

Київська міська рада позивається до Київської обласної ради та Бучанської районної ради Київської області.

Відповідні позови та заяви про їх забезпечення зареєстровано канцелярією Окружного адміністративного суду міста Києва, повідомляє прес-служба суду.

Серед вимог позову до Київської обласної ради – визнати протиправним та скасувати рішення від 9.09.2021 року «Про затвердження Схеми планування території Київської області».

На думку позивача, Київоблрада, затвердивши вказану  схему планування Київської області, фактично незаконно змінила межі міста Києва.

В заяві про забезпечення позову Київрада просить суд зупинити дію вказаного рішення та заборонити Київській обласній раді, Державній службі з питань геодезії, картографії та кадастру України вчиняти дії, спрямовані на зміну існуючих меж міста Києва до набрання законної сили рішенням у цій справі.

Серед вимог позову Київради до Бучанської районної ради Київської області – визнати протиправним та нечинним рішення від 20.10.2021 року «Про затвердження проекту землеустрою щодо встановлення (зміни) меж селища Коцюбинське Київської області».

На думку позивача, вказаним рішенням було збільшено площу селища Коцюбинське та незаконно змінено встановлені межі міста Києва. В заяві про забезпечення позову Київрада просить суд зупинити дію оскаржуваного рішення та заборонити Бучанській районній раді Київської області, Коцюбинській селищній раді Бучанського району Київської області, Київській обласній раді, Державній службі з питань геодезії, картографії та кадастру України вчиняти дії, спрямовані на внесення відомостей (змін) до Державного земельного кадастру на підставі проекту землеустрою щодо встановлення (зміни) меж селища Коцюбинське Київської області, розробленого ДП «НДПІ містобудування».

Наразі суд вирішує питання відкриття проваджень в адміністративних справах та наявності правових підстав вжиття заходів забезпечення позовів.