Київський апеляційний суд просив мовного омбудсмана не поширювати недостовірну інформацію

Про це повідомляє прес-служба Київського апеляційного суду.

Уповноважений із захисту державної мови, доводимо до Вашого відома, що Вами поширено недостовірну інформацію у мережі Інтернет щодо функціонування системи електронного керування чергою у Київському апеляційному суді з порушенням норм чинного законодавства.

Основний функціонал автомату електронного керування чергою має дефолтний україномовний інтерфейс (тобто інформація відображена за замовчуванням українською мовою).

Під час роботи із вказаною системою, крім автоматичного обліку кількості та порядку надання послуг, відвідувач САМОСТІЙНО обирає необхідну та зрозумілу для себе мову, яких, зокрема, у вказаному автоматі представлено 5 – українська, англійська, німецька, французька та російська. Після обрання мови, користувач натискає на необхідну дію, отримуючи підтвердження з терміналу у вигляді талона з текстом та порядковим номером НА МОВІ, ЯКУ ПОПЕРЕДНЬО КОРИСТУВАЧЕМ БУЛО ОБРАНО САМОСТІЙНО”, зазначається у повідомленні суду.

Раніше, Тарас Кремінь, Уповноважений із захисту державної мови розкритикував видачу талончиків на чергу російською мовою і виклав доказ у своєму Facebook.

Пізніше, мовний омбудсман спростував свої претензії.