Майбутнє країни стоїть саме за такими саморегулівними організаціями, як Національна асоціація адвокатів України: Галина Янченко

До Дня адвокатури України Голова НААУ, РАУ Лідія Ізовітова відзначила почесними нагородами Національної асоціації адвокатів України Народних депутатів, які активно відстоювали інтереси інституту адвокатури у парламенті.

Нагрудний знак «Захисник адвокатури» отримала Народний депутат Галина Янченко.

Про це повідомляє Національна асоціація адвокатів України.

Вручаючи відзнаку, Лідія Ізовітова наголосила, що як заступниця Голови Комітету ВРУ з питань антикорупційної політики Галина Янченко послідовно та принципово відстоювала боротьбу НААУ проти внесення змін до законопроекту «Про запобігання корупції», яким пропонувалось розширити коло осіб для обов’язкового декларування, а саме – адвокатами.

«Адвокатура вдячна Народному депутату України Галині Янченко за її тверду позицію та підтримку законопроекту, покликаного усунути правову невизначеність та виключити адвокатів-членів органів адвокатського самоврядування, зокрема членів кваліфікаційних палат КДКА та ВКДК, з числа суб’єктів антикорупційного декларування. Адже це очевидний тиск на незалежність адвокатури, що є порушенням як положень Конституції України, так і міжнародного законодавства про адвокатуру», – наголосила Лідія Ізовітова.

«Я дякую за вашу професійність, дякую за те, що у вас так організована Асоціація. І насправді я вважаю, що майбутнє стоїть саме за такими саморегулівними організаціями, а ви показуєте приклад, як вони мають працювати», – зазначила Галина Янченко.

Нагадаємо, нагрудним знаком «Захисник адвокатури» нагороджуються адвокати, які залучені до роботи Комітету захисту прав адвокатів та гарантій адвокатської діяльності, та займають активну позицію у сфері захисту професійних та інших прав адвокатів, здійснюють організацію сприяння забезпеченню гарантій адвокатської діяльності та забезпечують необхідні мови для ефективного та якісного виконання адвокатами своїх професійних обов’язків, а також інші особи, які здійснили особистий вагомий внесок в царині захисту прав адвокатів.