Майже 80 % опитаних жінок-суддів і працівниць апаратів заявило про відсутність гендерної політики в суді: суддя Стефанів

Суддя Касаційного кримінального суду у складі ВС, президентка ГО «Всеукраїнська асоціація жінок-суддів» Надія Стефанів долучилася до роботи конституційного салону «Антидискримінація».

Про це повідомляє прес-служба Судової влади.

Вона висвітлила тему врахування гендерного підходу в організації роботи судів, яку проілюструвала результатами опитування жінок-суддів і працівниць апарату судів у квітні 2021 року. В рамках дослідження опитано майже 1000 респонденток.

Спікерка акцентувала на необхідності проведення просвітницької роботи серед жінок-суддів і працівниць апаратів судів щодо важливості питань рівності та гендерної недискримінації, адже, як засвідчили результати опитування, чимала кількість респонденток не приділяє належної уваги цим проблемам. Так, 16,6 % із них вважають, що питання гендерної рівності для судочинства неважливі; 30,2 % осіб відповіли, що неважливим є врахування гендерних питань в організації роботи суду. Майже 80 % опитаних заявило про відсутність гендерної політики в суді, а половина респонденток відповіла, що під час інтерв’ю їм ставили питання щодо шлюбного статусу, наявності дітей, ставлення чоловіка до їхньої роботи. І найгіршим у цьому контексті є те, що не всі жінки сприймають подібні питання як прояв дискримінації за ознакою статі.  

За словами Надії Стефанів, попри те, що рівність усіх людей задекларовано в Конституції України, а принцип недискримінації (зокрема, за ознакою статі) є складовою верховенства права, ці питання чомусь стають неістотними, другорядними. Вона переконана, що презентовані результати дослідження мають бути поштовхом для пріоритезації питання гендерної компетентності, посилення освітнього потенціалу та інтегрування гендерного підходу в організацію роботи суду в усі напрями діяльності. Поєднання теоретичних і практичних складових стане запорукою досягнення позитивного результату в поліпшенні обізнаності жінок-суддів і працівниць апарату суду та імплементації гендерної політики щодо протидії дискримінації.