Малюська заявив, що оголошення чи не оголошення війни не має жодного юридичного сенсу

Наприкінці серпня 2024 року може буде рівно п’ять років як міністр юстиції Денис Малюська завідує в Україні міжнародними судами, пенітенціарною системою, держреєстрами, реєстраційною, виконавчою службою та іншими питаннями юстиції.

В інтерв’ю ВВС Україна він відповів на питання чому в країні, яка воює не оголошеного стану війни.

“Так, це просто феєрична історія. Типу якщо ми на третьому році війни оголосимо війну, це щось одразу врегулює, чи якось зможе пояснити суспільство. Типу, якби ми оголосили стан війни в лютому чи в березні – це теж ніби щось змінило б”, – переконує міністр юстиції.

Та додає, що оголошення чи не оголошення війни не має жодного юридичного сенсу.

“Юристи, які спеціалізуються на міжнародному гуманітарному праві, абсолютно спокійні і все розуміють, що це нічого не змінює, оголошуй не оголошуй – у нас іде війна, і всі норми права, які стосуються війни, вони застосовані до України і до війни, яку ми ведемо. Оголошення чи не оголошення не має жодного юридичного сенсу. Більше того, окремі юристи взагалі ставлять під сумнів правильність того, щоб хтось оголошував стан війни. Тому що якщо на когось нападаєш і оголошуєш війну – це злочин агресії. Якщо ти захищаєшся – тобі не треба нічого оголошувати. Ти захищаєшся – само собою є війна і відповідні норми на тебе поширюються”, – зазначив Денис Малюська.

Аби першими отримувати новини, підпишіться на телеграм-канал ADVOKAT POST.