Міністерство юстиції реалізує схему порушення прав людини та відбирає у незахищених верств населення право на адвокатську таємницю: Валентин Гвоздій

Сьогодні відбувся круглий стіл на тему “Розбудова стандартів якості надання безоплатної правової допомоги у цивільних та адміністративних справах” організовано спільно з Координаційним центром з надання правової допомоги та проєктом Ради Європи “Підтримка судової влади України в забезпеченні кращого доступу до правосуддя”.

Вступним слово захід відкрили Олена Литвиненко, Заступниця Голови Офісу Ради Європи в Україні Валерія Коломієць, Заступниця Міністра юстиції з питань європейської інтеграції, Олександр Баранов, В.о. Директора Координаційного центру з надання правової допомоги та Валентин Гвоздій, заступник голови Національної асоціації адвокатів України.

“В обхід адвокатури Міністерство юстиції фактично реалізує схему порушення прав людини та відбирає у незахищених верств населення право на адвокатську таємницю при організації надання безоплатної правової допомоги. Такий підхід суперечить верховенству права, закріпленому в Конституції та є грубим порушенням прав людини відповідно до Європейській конвенції з прав людини”, зазначив Валентин Гвоздій.

Нагадаємо, Міністерство юстиції підготувало законопроект, положеннями якого будуть порушуватись права людини на захист в частині адвокатської таємниці. Законопроєктом пропонується наділити правом працівників Координаційного центру з надання прав людини визначати механізм проведення оцінювання якості надання безоплатної допомоги та механізм моніторингу. Також, за допомогою законодавця міністерство юстиції хочуть значно розширити коло суб’єктів надання безоплатної правової допомоги, зводячи до того, що надавати правничу допомогу будь-якій особі, що суперечить Конституції України, оскільки відповідно до неї надання професійної правничої допомоги в Україні діє виключно адвокатура.