Міністр-президент Нижньої Саксонії Стефан Вайль взяв на поруку затриманого іранського адвоката

Міністр-президент Нижньої Саксонії Стефан Вайль взяв на себе політичну поруку за затриманого іранського адвоката. Мохаммад Наджафі протягом багатьох років неодноразово зазнавав загроз і арештів з боку іранської влади через свою роботу в якості адвоката правозахисників та їхніх родичів, а також через публічну критику режиму.

Про це повідомила державна канцелярія в Ганновері.

У 2018 році його було ув’язнено. Водночас, 47-річного адвоката засуджено до тюремного ув’язнення терміном понад 24 роки в ході кількох довільних судових процесів в Ірані, додали у відомстві.

Згідно з прес-релізом, прем’єр-міністр Вайль сказав: «Я приголомшений величезною жорстокістю та свавіллям, з якими іранський режим діє проти свого народу». Придушення, арешти, тортури та страти були частиною жорстокого повсякденного життя режиму.

«Мохаммад Наджафі захищав політичних ув’язнених як адвокат і публічно показав режиму дзеркало – це стало його трагедією. Наджафі страждає на діабет, а також хвороби нирок, простати і серця», – сказав політик СДПН. Прихильники говорили про тривожний стан здоров’я.

«Я закликав посла Ірану негайно забезпечити Мохаммаду Наджафі адекватну медичну допомогу та домагатися його негайного та беззастережного звільнення», – сказав Вайль.