Можливе скасування окремих податкових та митних пільг, введених на час воєнного стану: адвокат Федоренко

30.05.2022 Верховною Радою України був зареєстрований законопроект № 7418 щодо перегляду окремих пільг з оподаткування.

Згідно з пояснювальною запискою до Законопроекту, метою його прийняття є, зокрема, забезпечення умов для належного функціонування економіки під час воєнного стану та наповнення дохідної частини бюджету.

Про це пише Тетяна Федоренко, адвокат юридичної фірми GOLAW.

Вказаним законопроектом пропонується, серед іншого, наступне:

01  —  Щодо застосування особливостей оподаткування єдиним податком 3 групи за ставкою 2 %

Законопроектом пропонується переглянути перелік суб’єктів господарювання, які не можуть бути платниками єдиного податку 3 групи за ставкою 2%.

Так, запропоновано виключити з Податкового кодексу України положення про те, що суб’єкти господарювання, які здійснюють імпорт автомобілів легкових, кузовів до них, причепів та напівпричепів, мотоциклів, транспортних засобів, призначених для перевезення 10 осіб і більше, транспортних засобів для перевезення вантажів, не можуть бути платниками єдиного податку 3 групи за ставкою 2%.

02  —  Щодо скасування окремих податкових пільг на час воєнного стану

Пропонується скасувати податкові пільги з податку на додану вартість («ПДВ») та акцизного податку, а саме:

  • суб’єкти господарювання, які зареєстровані платниками єдиного податку 1, 2 та 3 групи, будуть зобов’язані оподаткувати ПДВ операції з ввезення товарів на митну територію України у митному режимі імпорту;
  • операції з ввезення фізичними особами на митну територію України автомобілів легкових, кузовів до них, причепів та напівпричепів, мотоциклів, транспортних засобів, призначених для перевезення 10 осіб i більше, транспортних засобів для перевезення вантажів у митному режимі імпорту будуть оподатковуватись ПДВ та акцизним податком.

03  —  Щодо скасування окремих митних пільг на час воєнного стану

Пропонується відновити оподаткування ввізним митом:

  • товарів, що ввозяться (пересилаються) на митну територію України підприємствами для вільного обігу;
  • автомобілів легкових, кузовів до них, причепів та напівпричепів, мотоциклів, транспортних засобів, призначених для перевезення 10 осіб i більше, транспортних засобів для перевезення вантажів, які ввозяться громадянами на митну територію України для вільного обігу.

Разом з тим, Законопроектом пропонується внесення змін до Закону України «Про збір на обов’язкове державне пенсійне страхування», які передбачають звільнення від сплати збору на обов’язкове державне пенсійне страхування осіб, які набувають право власності на легкові автомобілі, оснащені виключно електричними двигунами.