Ми готує позов проти рф на 2,5 млрд євро за збитки внаслідок підриву Каховської ГЕС: ⁠Генеральний директор Укргідроенерго Сирота

⁠Генеральний директор Приватного акціонерного товариства “Укргідроенерго” Ігор Сирота відповів на запитання про те, яких збитків зазнала Україна внаслідок підриву Каховської ГЕС.

Про це він повідомив в інтерв’ю DW.

“Ми робили розрахунки. Це втрата самої станції, це втрата вигоди. Це приблизно 2,5 мільярда євро. Ми готуємо позов до Росії та вже надіслали їм повідомлення, претензію щодо сплати цієї суми, і якщо протягом пів року не відбувається відшкодування, ми подаватимемо позов до міжнародного арбітражного суду. Ми знайшли можливість, як поінформувати Росію –  зробили це за допомогою європейських друзів і маємо відмітку, що і канцелярія їхня,  і президент їхній, і  МЗС, і всі структури, які повинні отримати ту претензію, вони отримали”, – зазначив Сирота.

Очільник “Укргідроенерго” наголосив, що знищення Каховської станції отримало такий гучний міжнародний резонанс, що багато юридичних компаній готові захищати в судовому процесі Україну щодо відшкодування росією цих збитків.

“Є держави і компанії, які готові відбудувати Каховську ГЕС, тому що це теж, скажімо так, для них іміджевий проєкт. Тому що цілий світ знає про цю катастрофу, яка відбувається, і тому ми маємо контакт і з канадським урядом, і з американським, і з країнами ЄС, і з Південною Кореєю. Ми працюємо над тим, щоб залучити інвестиції до відбудови Каховської станції. Тобто така робота ведеться з міжнародними донорами”, — підкреслив Сирота.

Аби першими отримувати новини, підпишіться на телеграм-канал ADVOKAT POST.