НААУ ініціює спільні навчання професійних юридичних спільнот у сфері міжнародного кримінального права: Лідія Ізовітова

Професійні спільноти юристів повинні мати спільне розуміння, підходи і рівень кваліфікації у сфері міжнародного права. Це можливо за умови проведення спільних навчань українських суддів, адвокатів, прокурорів та міжнародних колег.

Таку думку висловила Голова НААУ, РАУ Лідія Ізовітова під час семінару з міжнародного кримінального права 28 липня 2022 року, повідомляє прес-служба Національної асоціації адвокатів України.

Це вже другий захід, організований у Вищій школі адвокатури Національною асоціацією адвокатів України спільно з Міжнародною асоціацією адвокатів.

Відкриваючи захід, Лідія Ізовітова подякувала IBA за цей навчальний проект, який є глибоким поглядом на особливості міжнародного правосуддя та міжнародного права та залучає не лише відомих науковців, а й юристів-практиків, які безпосередньо працювали під час резонансних міжнародних процесів.

Вона нагадала, що НААУ неодноразово надавала пропозиції щодо інтеграції спільних курсів професійного навчання і підвищення кваліфікації для адвокатів, суддів та прокурорів. На її думку, з початком повномасштабного вторгнення російських військ в Україну це стало знову актуальним для всієї системи правосуддя.

«Ця ідея час від часу обговорювалася на різних етапах реформи в сфері правосуддя. І тепер, коли наша країна отримала статус кандидата до ЄС і правосуддя знову опинилося у фокусі підвищеної уваги наших міжнародних партнерів, я би пропонувала розглянути цей інтегральний підхід до підвищення кваліфікації», – зазначила Голова НААУ, РАУ.

Також Лідія Ізовітова вважає, що такий підхід важливий не лише для ефективності правосуддя в Україні, але і діятиме в інтересах всіх громадян України, чиї права представляють професійні спільноти.

«Адже матерія для вивчення начебто єдина, однак інструментарій реалізації завдань у кожної юридичної професії свій», – підкреслила Голова НААУ, РАУ.

Лідія Ізовітова наголосила на важливості дотримання принципів об’єктивного розгляду справ та надання всім обвинуваченим права на захист як основи ефективності міжнародного правосуддя.

Виконавчий директор Міжнародної асоціації юристів, член створеної ООН Консультативної групи з питань, що стосуються захисника в Механізмі міжнародних кримінальних трибуналів Марк Елліс подякував керівництву НААУ за можливість проведення спільних заходів та підтримав ініціативу подальшої співпраці з адвокатською спільнотою України.

Також у відкритті семінару взяли участь Директор Вищої школи адвокатури Савва Кузьменко та Секретар Спеціального трибуналу по Лівану і колишній президент Міжнародного центру перехідного правосуддя Девід Толберт.

Доповідачами заходу стали відомі експерти з питань захисту в Міжнародному кримінальному суді Сарета Ашраф, Лінда Картер, Лейла Садат, Вільям Шабас, Майкл Шарф.