НААУ направить до ВРП результати аудиту судової реформи: Ізовітова

За результатами другої національної дискусії «Доступ до правосуддя: реалії та перспективи» Національна асоціація адвокатів України проведе аудит стратегічних документів та законопроектів, які пропонуються в ході судової реформи. Підсумковий документ буде направлений до ВРП та, за необхідності, до Верховної Ради.

Про це повідомила Голова НААУ, РАУ Лідія Ізовітова під час другої національної дискусії “Доступ до правосуддя: реалії та перспективи”. Повідомляє прес-служба Національної асоціації адвокатів України.

«Щодо результатів концепцій і стратегій, які приймалися з питань судочинства, Президент України закликав комісію з питань правової реформи до проведення такого аудиту. Зі свого боку, ми вже такий аудит розпочали 23 листопада під час першої нашої дискусії і продовжуємо сьогодні. Це громадський аудит», – сказала Голова НААУ.

«За результатами нашого обговорення ми зробимо письмове повідомлення, яке скеруємо до Вищої ради правосуддя і парламентського Комітету, який буде обговорювати ці законопроекти. Ми розтлумачимо відповідні норми і вкажемо, де є помилки або викривлення законодавства, в тому числі, і умисні. Нам сьогодні, як громадянам нашої країни, які вболівають за інтереси судочинства, за інтереси правосуддя, за інтереси судової влади, треба виконати свій громадянський обов’язок», – зауважила Лідія Ізовітова.

У документі, окрім зауважень, буде викладено пропозиції від НААУ щодо реформування судочинства, зазначила Лідія Ізовітова.

«Кожна професійна спільнота буде пропонувати свої напрямки і шляхи виходу з цієї певної кризи в реформуванні судочинства. Ми теж має це зробити», – сказала Голова НААУ, РАУ.

До висновку буде додано, зокрема, й оцінки конституційних меж обов’язків України перед МВФ і того, яким чином вони враховані в тих законопроектах, які сьогодні на розгляді у парламенті.

Лідія Ізовітова також звернула увагу на те, що деякі парламентарі взагалі не мають свого бачення реформування судової влади, що є «поганим дзвіночком для всіх».

«Мене здивував висновок парламентського Комітету з питань європейської інтеграції на законопроект №3711. Він дуже короткий, складається з одного-двох речень. Там йдеться, що «Законопроект відповідає європейській меті, а все інше треба добре попрацювати». Тож, «добре попрацювати» – це дуже гарний меседж для нас. Давайте добре попрацюємо заради наших співвітчизників», – закликала колег Голова НААУ, РАУ.

30 листопада під час другої національної дискусії «Доступ до правосуддя: реалії та перспективи» представники НААУ висловили свої думки щодо запропонованих владою законопроектів з реформування судової влади в Україні. Відео заходу можна переглянути за посиланням.