НААУ організовує панельну дискусію, присвячену обговоренню гендерних аспектів у сімейних правовідносинах

Принцип гендерного паритету та партнерства між чоловіками та жінками у сімейних правовідносинах закріплений в Конституції України та Сімейному кодексі, інших актах законодавства. Водночас на практиці сфера сімейних правовідносин залишається достатньо консервативною із збереженим традиційним підходом до розподілу ролей між чоловіком та жінкою, яка обумовлюється, в першу чергу, ознакою статі.

Про це повідомляє прес-служба Національної асоціації адвокатів України.

Незважаючи на те, що протягом останніх років спостерігається тенденція зміни розуміння підходу до гендерної рівності учасників сімейних правовідносин, зокрема під час розгляду вказаної категорії справ судами, залишається багато проблемних питань щодо яких наразі лише формується правозастосовча практика.

Саме тому НААУ за ініціативою Комітету з питань гендерної політики та Комітету з сімейного права проведе панельну дискусію на тему: «Гендерні аспекти у сімейних правовідносинах», яка має на меті привернути увагу адвокатської спільноти до найбільш актуальних питань у сфері сімейних правовідносин та обговорити гендерний аспект порушеної проблематики. 

Під час заходу планується обговорити такі питання:

  1. Вирішення спорів між батьками щодо місця проживання, участі у вихованні та утриманні дитини: баланс рівних можливостей чи переваги за статтю? 
  2. Домашнє насильство: гендерний характер та наслідки для дитини (членів сім’ї). 
  3. Відповідальність батьків за своїх дітей: принцип рівності, індивідуальний підхід чи формальність? 
  4. Спори про поділ майна подружжя: гендерний аспект. 
  5. Дитина на замовлення: сімейні стереотипи та гендерний баланс в питаннях народження і усиновлення. 

Модератор: Ольга Поєдинок – адвокат, к.ю.н., заступник Голови Комітету з питань гендерної політики, що діє в складі НААУ, Голова правління ГО «Студія сучасного права», член правління ГО «Центр сімейно-правових досліджень».

Серед спікерів:

  • Ганна Гаро – адвокат, сімейний медіатор, к.ю.н., Голова Комітету з сімейного права НААУ;
  • Лариса Гретченко – керівник Центру «Адвокат дитини» Вищої школи адвокатури НААУ, заступник Голови Комітету з сімейного права НААУ;
  • Світлана Савицька – адвокат, к.ю.н., заступник Голови Комітету з сімейного права НААУ, член правління ГО «Центр сімейно-правових досліджень» та ГО «Студія сучасного права»;
  • Христина Кіт – адвокат, голова ГО «Асоціація жінок-юристок України «ЮрФем», член Комітету з сімейного права НААУ;
  • Анастасія Зернова – адвокат, член Комітету з питань гендерної політики, що діє у складі НААУ.

Дата проведення заходу: 7 червня 2021 року о 15.00. Місце проведення: онлайн-платформа Zoom. Реєстрація за посиланням: https://cutt.ly/Db0IJtx