НААУ підготувало англійський переклад рішення КСУ та заяви НААУ щодо нього

Комітет з міжнародних зв’язків НААУ підготував переклад англійською мовою рішення Конституційного суду України №13-р/2020.

Про це повідомляє прес-служба Національної асоціації адвокатів України.

Як відомо, 27 жовтня КСУ ухвалив рішення у справі № 1-24/2020(393/20) за конституційним поданням 47 народних депутатів щодо конституційності окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» та Кримінального кодексу України.

КСУ визнав неконституційними низку положень Закону України «Про запобігання корупції» з метою забезпечення незалежності судової гілки влади від виконавчої та законодавчої гілок влади. Насамперед мається на увазі право Національного агентства з питань запобігання корупції здійснювати контрольні функції, які мають прямий влив на судову гілку влади, і зокрема на суддів системи судоустрою та КСУ. Також визнана неконституційною стаття 366-1 Кримінального кодексу України.

Комітет НААУ зробив переклад цього рішення, зважаючи на його резонанс та особливий інтерес до нього з боку іноземних партнерів.

Також нагадаємо, НААУ зробила позиційну заяву щодо необхідності виконання цього рішення у конституційний спосіб. Документ також перекладений на англійську мову.

Рішення Конституційного суду України № 13-р/2020 у справі № 1-24/2020(393/20) за конституційним поданням 47 народних депутатів України від 4 серпня 2020 року щодо конституційності окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» та Кримінального кодексу України (неофіційний переклад англійською мовою)

Заява НААУ щодо рішення КСУ про неконституційність окремих положень антикорупційного законодавства (англійською мовою)