НААУ посилить дисципліну в оплаті адвокатських внесків

НААУ планує посилити дисципліну в оплаті адвокатських внесків 

Валентин Гвоздій,Заступник Голови НААУ, РАУ наголосив, що залишається великою проблемою несплата внесків. Станом на листопад 2020 року з майже 45 тисяч діючих адвокатів чверть є боржниками – 8 766 адвокатів. 

Про це повідомляє прес-служба Національної асоціації адвокатів України.

Валентин Гвоздій відзначив, що цифра зменшилась в порівнянні з минулим кварталом завдяки роботі Секретаріату НААУ. Зокрема, була створена робоча група, яка займалася інформуванням адвокатів про обов’язковість сплати внесків. 

Проте, ситуація досі потребує уваги. Так, найбільше боржників в Донецькій (з 2800 адвокатів – 1500 не сплатили внески), та в Луганській (з 700 адвокатів – 300 не сплатили внески) областях. Високі показники несплати мають також Київська, Дніпропетровська, Херсонська, Одеська та Полтавська області. 

Крім цього, Заступник Голови НААУ, РАУ заявив, що ті, хто не сплачує внески, будуть обмежені у відвідуванні безкоштовних заходів з підвищення кваліфікації та інших сервісів, що надаються адвокатам через онлайн кабінет, таких, наприклад, як генерація ордера адвоката. 

Також він повідомив, що до кінця року з Радами адвокатів регіонів буде проведена звірка даних про сплату внесків, які мають бути внесені 2 окремими платежами – на рахунок РАР (70%) і на рахунок НААУ (30%).