НААУ скликає спільне засідання комітетів щодо випадків порушень прав потерпілих та адвокатів у резонансних кримінальних справах

21 травня о 13:00 Голова НААУ Лідія Ізовітова скликає спільне засідання комітетів НААУ, присвячене випадкам порушень прав потерпілих та адвокатів у резонансних кримінальних справах. Захід буде транслюватися онлайн.

Про це повідомляє прес-служба Національної асоціації адвокатів України.

У заході візьмуть участь керівники та члени Комітету захисту прав адвокатів та гарантій адвокатської діяльності та Комітету з питань верховенства права.

До порядку денного засідання внесено розгляд заяви адвокатів у справі про вбивство Юрія Грабовського, які представляють потерпілу – сестру Юрія Грабовського Ольгу. З 2016 року у цій справі відбулось понад 220 судових засідань, з численними перенесеннями розгляду справи, зміною суддів, прокурорів та адвокатів обвинувачених. Розгляд справи проводиться у закритому режимі колегією суддів Шевченківського районного суду міста Києва. Жорстоке вбивство відомого адвоката, заступника Голови ВКДКА Юрія Грабовського сталося у березні 2016 року і мало міжнародний резонанс.

Під час засідання також буде розглянута заява адвоката Тетяни Костіної, яка представляє потерпілого Олексія Подольського у справі Гонгадзе-Подольського, щодо порушень прав захисника під час судового розгляду цієї справи. У документах, поданих до профільного комітету НААУ, адвокат вказує на численні порушення з боку суддів Касаційного кримінального суду в складі Верховного суду. Зокрема, ухвалою суду адвокат видалена з залу засідань та усунута від розгляду справи; при цьому адвокат доводить, що ухвала є не лише незаконною, але і підробною і не була оголошена під час судового засідання. Раніше суд також позбавив потерпілого Подольського права бути присутнім при розгляді справи.

Перешкоджання до здійснення правомірної діяльності Костіної Т.В. з надання правової допомоги потерпілому Подольському О.І., вчинене службовими особами Верховного Суду наразі розслідується у Національній поліції.  

На засіданні комітетів НААУ також будуть розглянуті порушення прав адвоката і потерпілої у справі про вбивство Олеся Бузини. Із відповідною доповіддю виступить адвокат потерпілої Артем Захаров. Наразі справа розглядається у Шевченківському районному суді м. Києва. У Європейському суді з прав людини вже зареєстрована справа «Бузина проти України».

Захід буде транслюватися онлайн на офіційних ресурсах НААУ.