НААУ увійшла до робочої групи зі створення Центру дитячого правосуддя в Україні

31 березня 2021 року Голова Комітету захисту прав людини Ганна Колесник, її заступниця, Голова Секції захисту прав дітей Тетяна Гнатюк та член Комітету з питань електронного судочинства та кібербезпеки адвокатської діяльності Олександр Панченко взяли участь у презентації та обговоренні пілотування моделі «Центру дитячого правосуддя в Україні» за ініціативою Уповноваженого Президента України з прав дитини.

Про це повідомляє прес-служба Національної асоціації адвокатів України.

Головною метою центру є створення безпечного місця для проведення бесід з дитиною, допитів, огляду дитини експертами, а також лікарями з наданням невідкладної медичної та психологічної допомоги. У таких центрах буде працювати команда фахівців, а саме: представники правоохоронних органів, прокуратури, судової експертизи, охорони здоров’я, соціального захисту та адвокати.

Заплановано, що ця модель почнеться з Київської області, де буде створено Центр дитячого правосуддя для захисту прав дітей, які постраждали від сексуального насильства та експлуатації.

Також метою пілотування моделі «Центру дитячого правосуддя в Україні» є розроблення методик роботи з дітьми для всіх учасників досудового розслідування та судового розгляду, залучення найкращих українських та іноземних експертів у галузі розслідування злочинів, пов’язаних із сексуальним насильством щодо дитини.

Варто зазначити, що пілотний проект передбачає зміни до чинного законодавства для найшвидшого розслідування злочинів учинених щодо дітей. Зокрема допити дитини повинні бути у спеціально обладнаному та облаштованому для цих цілей приміщенні, періодичні допити має здійснювати одна особа, окрім того, їх кількість необхідно мінімізувати, а свідчення дитини, записані на електронний носій, мають стати допустимим доказом на етапі досудового розслідування.