Найбагатшими на корупцію областями є Львівська, Київська, Одеська, Дніпропетровська та Вінницька

2,4 тис. осіб потрапили до Реєстру корупціонерів у 2023 році за даними НАЗК. Це майже утричі менше порівняно з 2021 роком.

Про це повідомляє Опендатабот.

Згідно з даними аналітиків, найбагатшим на корупцію регіоном виявилися Львівщина та Київщина. А найпопулярніша причина потрапляння до реєстру — пропозиція вигоди за дії або бездіяльність у владі.

Протягом трьох останніх років лідером по винесених вироках за корупцію стала Львівська область. Кількість записів від початку великої війни теж знизилася: якщо у 2021 році їх було 537, то минулоріч — лише 192.

У 2021 році люди, переважно, потрапляли до Реєстру корупціонерів через порушення, пов’язані з деклараціями — 75,9% вироків. Вже у 2023 році частка таких справ скоротилася до 1,6%. Це пов’язано з тим, що від початку великої війни НАЗК не перевіряли декларації посадовців, а сама подача декларацій не була обовʼязковою.

Тож у 2022-2023 роках найбільше людей потрапило до реєстру через пропозицію чи обіцянку неправомірної вигоди за дії або бездіяльність у владі — 38,2% та 53,1% випадків відповідно.

Найчастіше зловмисників засуджують до штрафів — 92% вироків. Позбавлення волі та громадські роботи або ж іспитовий строк сумарно складають десь 5-8% покарань.

“На жаль, Реєстр корупціонерів досі не є індикатором боротьби із корупцією в Україні. Як і не може вибіркове покарання бути вирішенням проблеми корупції, замість відбудови прозорих систем”, — дійшов висновку Олексій Іванкін, засновник “Опендатаботу”.

Аби першими отримувати новини, підпишіться на телеграм-канал ADVOKAT POST.