Найбільшу шкоду від такого рішення відчують українці: Окружний адміністративний суд Києва відреагував на його ліквідацію

Сьогодні Верховна Рада України ухвалила Законопроект 5369 про ліквідацію Окружного адміністративного суду Києва та утворення Київського міського окружного адміністративного суду. Таке рішення не відповідає положенням Конституції України, положенням процесуального законодавства та вимогам воєнного часу. Окремо можна було б говорити про саму процедуру його погодження та прийняття, однак, наразі важливо зазначити  інше. 

Про це повідомляє ОАСК.

Найбільшу шкоду від такого рішення відчують українці, які, фактично, будуть позбавлені доступу до правосуддя в той час, коли вся країна вже бореться із зовнішнім ворогом – російською федерацією. Передбачається, що десятки тисяч справ, які перебувають на сьогодні в провадженні ОАСК, буде передано спочатку до Київського окружного адміністративного суду, а потім до Київського міського окружного адміністративного суду. І кожного разу розгляд справ буде починатися спочатку. У пояснювальній записці законопроекту йдеться про те, що він розроблений для забезпечення доступності правосуддя, однак, на практиці, це навпаки. 

Судді і працівники апарату суду будуть діяти відповідно до приписів Конституції України та профільного законодавства, неухильно виконувати покладені на них обов’язки, як це відбувалось з першого дня роботи суду у 2004 році. Відсоток задоволених позовів, розглянутих суддями Окружного адміністративного суду міста Києва, завжди був високим та свідчив лише про одне – довіру громадян до суду. З початку року відсоток забезпечення був на рівні 78-82%, а це значить, що кожні 8 із 10 позовів суд розглянув на користь позивачів. І це головний показник нашої щоденної роботи, яку намагаються зупинити політично мотивованим рішенням.