Національна асоціація адвокатів України надаватиме допомогу адвокатам з реєстрації електронних кабінетів у ЄСІТС

Аби забезпечити виконання вимог законодавства стосовно функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, у НААУ надаватимуть методичну допомогу адвокатам у реєстрації електронних кабінетів у ЄСІТС.

Відповідне рішення ухвалила Рада адвокатів України під час засідання, яке сьогодні, 11 серпня, проходить в Ужгороді.

Про це повідомляє Національна асоціація адвокатів України.

Голова НААУ, РАУ Лідія Ізовітова нагадала присутнім, що 21 червня набрав чинності Закон від 29.06.2023 № 3200-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обов’язкової реєстрації та використання електронних кабінетів в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами».

Нові редакції ст. 6 Господарського процесуального кодексу, ст. 14 Цивільного процесуального кодексу та ст. 17 Кодексу адміністративного судочинства передбачають, що адвокати зобов’язані зареєструвати свої електронні кабінети в ЄСІТС або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами.

«Деякі адвокати ще не зареєстрували власних кабінетів у системі, не мають достатніх знань для цього. У нас обмежений час (Закон вводиться в дію через 90 днів з дня його опублікування, – прим. ред.), тому слід організувати налагодження методичної допомоги, аби зняти усі питання з технічного боку, – зауважила Л.Ізовітова. – З подібними питаннями ми вже стикалися, коли йшлося про генерування ордерів, і тоді ми долучали регіональні ради». Заступник голови НААУ, РАУ Валентин Гвоздій додатково запропонував поширити на ресурсах асоціації відповідну відеоінструкцію із текстовим описом усієї процедури.

За підсумками обговорення члени РАУ рекомендували радам адвокатів регіонів  надавати (у разі звернення) необхідну технічну допомогу з реєстрації кабінетів у ЄСІТС адвокатам, незалежно від адреси їх робочого місця.

Зареєструватися у ЄСІТС мають усі адвокати, хто здійснює адвокатську діяльність. Згідно із рішенням РАУ при реєстрації у ЄСІТС вони зобов’язані вказувати електронну адресу, зазначену ними у Єдиному реєстрі адвокатів України.

Електронний кабінет ЄСІТС – це персональний кабінет (веб-сервіс чи інший користувацький інтерфейс) у підсистемі (модулі), за допомогою якого особі, яка пройшла електронну ідентифікацію, надається доступ до інформації та сервісів Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи або її окремих підсистем (модулів), у тому числі можливість обміну (надсилання та отримання) документами (в тому числі процесуальними документами, письмовими та електронними доказами тощо) між судом та учасниками судового процесу, а також між учасниками судового процесу.