Національна асоціація адвокатів України продовжує підтримувати колег: ще 11 родин отримали матеріальну допомогу

НААУ продовжує підтримувати колег, які опинились у скрутному становищі через військові дії в Україні. Ще 11 родин адвокатів отримали матеріальну допомогу, рішення про розподіл якої приймає Опікунська рада НААУ.

Відповідні звернення розглянуті під час засідання Опікунської ради НААУ 1 серпня 2023 року.

Про це повідомляє Національна асоціація адвокатів України.

Першочергово було вирішено надати матеріальну підтримку родинам трьох загиблих адвокатів – з Полтавщини, Дніпра та Львова. Вони несли службу у лавах Збройних сил України та загинули, виконуючи бойові завдання. Їхні сім’ї отримають по 100 тисяч гривень.

Опікунська рада НААУ також відгукнулась на звернення колеги з Дніпра, яка потребує коштів на дороговартісне лікування.

Решта заяв надійшла від адвокатів, які частково або повністю втратили житло і майно внаслідок обстрілів, а також повені через підрив російськими військами Каховської ГЕС. Це переважно адвокати з Миколаївщини та Херсонщини. Матеріальну підтримку отримала й колега зі Львова, будинок якої пошкоджений внаслідок атаки 6 липня 2023 року.

Члени Опікунської ради НААУ вкотре нагадали, що для отримання благодійної допомоги адвокати, які постраждали внаслідок воєнних дій на території України, можуть звернутися із заявою у довільній формі на електронну адресу opekun@unba.org.ua. До заяви потрібно обов’язково долучати документи, інформацію на підтвердження фактів, викладених в заяві.

Рішення про надання матеріальної допомоги приймаються за визначеними критеріями, розподіляючи кошти у порядку першої, другої і третьої черги.

В першу чергу благодійна допомога надається:

  • Адвокатам та (або) членам їх сімей, що загинули внаслідок воєнних дій на території України з 24.02.2022
  • Адвокатам та (або) членам їх сімей, що отримали тяжкі тілесні ушкодження внаслідок воєнних дій на території України з 24.02.2022
  • Адвокатам та (або) членам їх сімей, що повністю втратили житло внаслідок воєнних дій на території України з 24.02.2022, яке слугувало місцем постійного проживання, у випадку неможливості подальшого проживання в ньому через значний ступінь руйнування та відсутність іншого придатного до проживання житла.
  • Самотнім адвокатам старше 70 років, які не мають змоги евакуюватись або евакуйовані, але не мають засобів до існування

В другу чергу благодійна допомога надається:

  • Адвокатам та (або) членам їх сімей, чиє  житло частково зруйновано внаслідок воєнних дій на території України, починаючи з 24.02.2022, та потребує відновлення з можливістю подальшого проживання.
  • Адвокатам та (або) членам їх сімей, що отримали тілесні ушкодження середньої тяжкості внаслідок воєнних дій на території України з 24.02.2022
  • Адвокатам, які є батьками-одинаками та не мають засобів до існування внаслідок початку воєнних дій на території України з 24.02.2022 та за відсутності доходу.

В третю чергу благодійна допомога надається:

  • Адвокатам та дітям адвокатів, які потребують постійного прийому життєво необхідних лікарських препаратів та не мають засобів для придбання таких препаратів.