Національна асоціація адвокатів України оприлюднила третій Звіт про міжнародну допомогу адвокатам під час воєнного стану

Протягом 9 місяців збройної агресії українські адвокати відчувають всебічну потужну підтримку міжнародної адвокатської спільноти: моральну, фінансову і організаційну. Ця підтримка перейшла кордони держав, зміцнила віру у місію адвокатури як захисника прав людини, верховенства права і захисника кожного адвоката, який опинився в біді.

Про це повідомляє Національна асоціація адвокатів України.

Ми глибоко вдячні іноземним колегам з усієї планети, які жертвують кошти на допомогу постраждалим українським адвокатам та їх родинам, приймають наших колег, які змушені були покинути свої домівки через військові дії, допомагають облаштуватися в нових умовах, знайти роботу та почати життя заново.

Для надання адресної допомоги постраждалим від війни адвокатам та їх родинам всередині країни, у березні 2022 року була заснована Опікунська рада з розподілу допомоги, яка надходить до НААУ від міжнародних організацій.

Розподіл коштів відбувається максимально оперативно і в рамках прозорих процедур. До кожної заяви про надання допомоги Опікунська рада ставиться з особливою відповідальністю та розумінням, адже за кожним зверненням стоїть доля колег. З початку діяльності Опікунської ради допомогу отримали вже понад 400 українських адвокатів.

Звіти про витрати міжнародної допомоги обов’язково надаються нашим донаторам. Документи опубліковані на офіційному сайті НААУ українською і англійською мовами та адресно скеровані до міжнародних донорів. Перший звіт оприлюднений у травні 2022 року, другий звіт узагальнює роботу з фандрайзингу благодійних коштів, які були перераховані до НААУ з лютого по червень 2022 року.

Третій звіт про міжнародну допомогу містить детальну інфографіку про надходження, розподіл благодійних коштів, аналітику рішень Опікунської ради НААУ за 9 місяців воєнного стану в Україні.

З третім звітом можна ознайомитись за посиланням.

“На жаль, воєнна агресія росії проти України триває. Багато українських адвокатів продовжують героїчно захищати нашу землю, чимало наших колег втрачають під ворожими обстрілами рідних та близьких, отримують поранення, потребують постійного лікування та дорогих ліків, залишаються без житла. Саме тому ми продовжуємо звертатися до адвокатів європейських країн та всього світу з проханням надати фінансову допомогу для наших адвокатів”, – йдеться у повідомленні.