Національна асоціація адвокатів України отримала Міжнародну нагороду “За захист прав людини імені Скотта Кросбі”

Днями у місті Сент-Джуліанс (Республіка Мальта) Європейська асоціація адвокатів з кримінального права (European Criminal Bar Association) провела конференцію, присвячену ролі захисту прав людини та трансформації європейського судового простору. Національну асоціацію адвокатів України на ній представляв заступник Голови НААУ, РАУ Валентин Гвоздій. 

Про це повідомляє Національна асоціація адвокатів України.

Робота конференції розпочалася з вручення Національній асоціації адвокатів України Нагороди за захист прав Людини імені відомого адвоката-правозахисника Скотта Кросбі.

Вручаючи високу відзнаку НААУ, Президент ECBA Вінсент Асселіно та Представник Комітету ECBA із захисту прав людини Алексіс Анагностакіс відзначили надзвичайний героїзм народу України у самовідданій боротьбі з агресором.

Так, Вінсент Асселіно наголосив: «Нагорода Скотта Кросбі,  якої удостоєно Національну асоціацію адвокатів України, є виправданою і цілком заслуженою. ECBA схвалює зусилля Національної асоціації адвокатів України з підтримки справедливості в цій зруйнованій війною країні».

Зі свого боку Представник Комітету ECBA із захисту прав людини Алексіс Анагностакіс відзначив: «Вшановуючи країну, її громадян та їхні жертви, ми тепер ніколи не скажемо, що українці воюють як герої! Віднині ми говоритимемо, що  ГЕРОЇ воюють як УКРАЇНЦІ! Колосальна  та героїчна робота українських адвокатів під час війни надихає і одночасно захоплює нас всіх. Незважаючи на бомбардування, кров та сльози, адвокати та судді досягли успіху в підтримці верховенства права та прав людини під час руйнівної війни. Завдяки їм суди та правова система працюють безперебійно. Національна асоціація адвокатів України проявила величезну солідарність не лише з адвокатами, вона допомагала всім стражденним, хто звертався по допомогу. Це була не лише правова допомога, а й допомога продуктами харчування, одягом, медикаментами і фінансами. Саме тому нагорода вручається цього року героям адвокатської професії. Ваша перемога – це наша перемога!  Премія названа на честь нашого друга і колеги Скотта Кросбі, який залишив цей світ 2020 року. Для нього права людини завжди були на першому місці і, якби він був сьогодні з нами, переконаний, він був би з українцями і боровся за права людини в Україні!» 

Приймаючи Нагороду від імені НААУ Валентин Гвоздій відзначив, що «ця Нагорода є високою оцінкою роботи всіх адвокатів України, які відстоюють верховенство права та виборюють мир в Україні. Від імені всіх українських адвокатів щиро дякую міжнародній адвокатській спільноті за постійну підтримку в цей непростий час. Війна в Україні вбиває наших громадян, руйнує і нищить наші оселі, інфраструктуру і культурну спадщину. Зараз у адвокатів України чимало роботи. Багато з нас боронять Україну на фронті, а ті хто в тилу надають безоплатну правову допомогу громадянам, дітям, які залишилися без батьків або допомагають з пошуком батьків. Ми допомагаємо військовослужбовцям. Наша згуртованість і відданість професії стала сьогодні нашим фронтом! Погоджуюся з Алексісом Анагностакісом, який сказав, що 2023 року ми проведемо вручення Премії з прав людини імені відомого адвоката-правозахисника Скотта Кросбі в Україні – у вільній і мирній Україні. Переконаний, що так і буде!», – наголосив Валентин Гвоздій.