Національна асоціація адвокатів України презентувала поетичну антологію сучасних адвокатів “Адвокатська ліра”

Національна асоціація адвокатів України, за ініціативою Комітету з гуманітарних питань і творчих ініціатив та у співпраці з Центром досліджень адвокатури і права видала антологію поезії сучасних адвокатів, повідомляє прес-служба НААУ.

До збірника увійшли твори переможців і учасників Першого всеукраїнського конкурсу серед адвокатів «Адвокатська ліра», що відбувся восени 2020 року, а також поезії адвокатів, які надіслали свої твори для опублікування.

Збірка поезій «Адвокатська ліра» складається із п’яти розділів: «Грала скрипка на схилах Подолу» (поезії переможців Конкурсу), «У розпалі сьогодення» (поезії учасників Конкурсу), «Аксіома щастя» (твори адвокатів-поетів). У розділі «У кольорах життя» представлені ілюстрації адвокатів-художників. Останній розділ «Творчі миттєвості» висвітлює виставки і творчі вечори НААУ.

Укладачі: Ірина Василик, Наталія Дядик та Юрій Романенко.

У передмові до збірки Голова НААУ, РАУ Лідія Ізовітова зазначила, що «Українська адвокатура — високопрофесійна та інтелектуальна спільнота. А ще надзвичайно проактивна та креативна. У цьому переконуємося, гортаючи сторінки ошатного видання Національної асоціації адвокатів України — збірки творів «Адвокатська ліра», творів адвокатів, які давно пишуть поезію і вже відомі в адвокатській спільноті, а також ілюстрацій знаних адвокатів художників. Майстри поетичного слова та художнього пензля, знавці таємниць фотооб’єктиву — все це наші колеги-адвокати, які дарують нам іскру свого таланту та багатство душі. Такою і повинна бути адвокатура! Професійною і сильною, консолідованою і самодостатньою як конституційний інститут, багатогранною, талановитою і щирою у прояві своїх здібностей та почуттів, чуйною до потреб суспільства і своїх колег. Тільки спільними зусиллями можна будувати, творити й перемагати!» – наголосила Голова НААУ, РАУ.

У авторських поезіях, представлених у збірці «Адвокатська ліра», порушено теми професійного вибору, місця і ролі адвоката та, загалом, інституту адвокатури у суспільстві. Помітно, що ця тема є важливою, «болить» авторам. Відтак, крізь поетичне слово відчувається пульсуючий нерв зв’язку сучасної адвокатури і проблем сьогодення.

Не оминули автори і останніх насущних питань пандемії, вразливості людини перед викликами природного та техногенного характеру. Майже кожен звертається до філософських тем пошуку свого місця у світі, значення життя, переосмислення цінностей.

«У багатьох авторів присутні зразки громадянської лірики. Адвокатам-поетам не байдужа доля країни, тривала війна і щоденні втрати. У представлених поезіях звучать питання життя і смерті, роздуми про те, що залишимо наступним поколінням, починаючи від глобальних вимірів і закінчуючи власним спадком. Майже у кожного адвоката-поета присутня і романтична лірика, адже без любові життя людини неможливе», – зазначили керівник Центру досліджень адвокатури і права Ірина Василик та голова Комітету з гуманітарних питань і творчих ініціатив НААУ Наталія Пліса.