Національна асоціація адвокатів України реалізує положення президентської Стратегії розвитку правосуддя: Ізовітова

Національна асоціація адвокатів України вже впроваджує рішення, які спрямовані на реалізацію Стратегії розвитку системи правосуддя та конституційного судочинства на 2021 – 2023 роки, яку затвердив Президент Володимир Зеленський.

Про це під час засідання Ради адвокатів України повідомила голова НААУ і РАУ Лідія Ізовітова.

Вона нагадала, що невдовзі після затвердження президентської Стратегії, РАУ схвалила Стратегію розвитку НААУ на 2021-2025 роки.

«Завдання, які поставили ми самі для себе: як зробити так, щоб ці дві стратегії запрацювали, відбулися зміни до нашого профільного законодавства, за нашої участі і вони відповідали тим міжнародним стандартам нашої адвокатської діяльності і принципу самоврядності професії», – зазначила Лідія Ізовітова.

Щоб координувати свої дії з іншими органами влади, адвокати постійно підтримують діалог з народними депутатами, членами парламентських комітетів, членами Комісії з питань правової реформи при Президенті.

Зокрема в липні був підписаний меморандум з комітетом Ради з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування щодо співпраці у сфері законодавчих ініціатив.

«Інші комітети також починають писати нам листи, телефонувати, хочуть підписати меморандуми про співпрацю. Саме тому, що дуже активно над законодавчими ініціативами і в експертному плані працюють наші комітети», – зазначила вона.

Крім того, НААУ уклала меморандум про співпрацю з ТОВ «Ізікон Груп», завдяки чому тепер адвокати мають можливість через особистий кабінет організовувати відеоконференцзв’язкок в судовому процесі, з клієнтами і між собою.

Лідія Ізовітова зазначила, що це – приклад конкретних кроків, які робить адвокатура для реалізації Стратегії Президента.

«Значна частина завдань президентської стратегії може бути втілена рішеннями органів адвокатського самоврядування і такий підхід буде найкраще відповідати міжнародним стандартам незалежної адвокатури», – підкреслила вона.

Разом з тим голова РАУ наголосила на важливості того, щоб подальші зміни до процесуального та профільного законодавства про адвокатуру не набули хаотичного порядку і не були спрямовані на звуження професійних прав адвокатів.