Національна асоціація адвокатів України створила Комітет з виборчого права

Головою якого призначено адвокатку Аллу Валентинівну Басалаєву, повідомляє прес-служба НААУ.

«Для України як демократичної держави велике значення має приведення українського виборчого законодавства та практики проведення виборів у відповідність до найкращих світових виборчих стандартів. Розвиток політичного і суспільного життя та практика проведення виборів диктує необхідність подальшої суттєвої новелізації низки інститутів виборчого законодавства.

Зокрема, це стосується виборчих систем, які застосовуються на тих чи інших виборах – загальнодержавних чи місцевих, процедури складання та уточнення списків виборців на основі Державного реєстру виборців, доопрацювання потребує законодавче регулювання передвиборної агітації тощо.

У зв’язку із цим на розгляд до Верховної Ради України подається велика кількість законодавчих ініціатив, які покликані врегулювати спірні та проблемні питання. Уважаю, що Національна асоціація адвокатів України має взяти активну участь у законотворчій та нормотворчій діяльності, ділитися досвідом правозастосовної практики», – зауважила новопризначена Голова Комітету з виборчого права НААУ.

Алла Басалаєва – адвокат, викладач кафедри конституційного та адміністративного права Національного авіаційного університету та Вищої школи адвокатури,  заслужений юрист України, має  дві вищі освіти та 20-річний досвід роботи в галузі права. Понад 7 років працювала в юридичному управлінні Центральної виборчої комісії, а з 2012 до 2018 – суддя Дарницького районного суду міста Києва, ексчленкиня Центральної виборчої комісії.