Національна асоціація адвокатів України висловила пропозиції до проєкту 7183 щодо внесення змін до КПК

Відповідний правовий аналіз проекту Закону України «Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо удосконалення порядку здійснення кримінального провадження в умовах воєнного, надзвичайного стану», реєстр. № 7183 від 20.03.2022, здійснив Комітет з кримінального права та процесу НААУ.

Про це повідомляє прес-служба Національної асоціації адвокатів України.

Прийняття вказаного законопроекту, як зазначено в пояснювальній записці до нього, зумовлено необхідністю оптимізувати положення Кримінального процесуального кодексу України з метою ефективного функціонування кримінальної юстиції в умовах воєнного стану. Із цією метою законопроектом запропоновано внести низку правок до КПК України.

За результатами здійсненого правового аналізу НААУ загалом схвально оцінює запропоновані зміни та вважає їх такими, що заслуговують на підтримку. Водночас НААУ зауважує, що окремі положення проекту Закону України потребують доповнення. Так, Комітет з кримінального права та процесу вніс свої пропозиції стосовно статті 615 Кримінального процесуального кодексу України задля забезпечення рівності сторін у судовому провадженні та запобігання утворенню недобросовісних прогалин чи колізій у Законі. У зв’язку із цим НААУ просить врахувати пропозиції, внесені Комітетом з кримінального права та процесу.