Національна асоціація адвокатів України взяла участь у Міжнародній конференції “Незалежна адвокатура – опора верховенства права”

Представник НААУ, керівник Центру досліджень адвокатури і права, проректор Вищої школи адвокатури Ірина Василик взяла участь у  Міжнародній конференції “Незалежна адвокатура – опора верховенства права”. Захід проходив у Кракові (Республіка Польща) в рамках Першого Міжнародного Форуму адвокатури під патронатом Президента Найвищої Ради адвокатів Польщі Пшемислава Росаті.

Про це повідомляє Національна асоціація адвокатів України.

У конференції взяли участь понад 100 делегатів в очному та близько 100 в онлайн-форматі. Серед них були представники органів самоврядування судів та інших самоврядних та неурядових організацій, адвокати з всієї Польщі, а також іноземні гості, які представляли палати адвокатів різних країн, зокрема Іспанії, Німеччини, Сполученого королівства Великої Британії та Північної Ірландії, Норвегії, Франції, а також представники Федерації Європейських Адвокатур FBE i UIA.

Основною темою конференції було обговорення питань незалежності адвокатури. Представники різних країн ділилися своїм досвідом і викликами, з якими їм доводиться стикатися у ході роботи задля збереження незалежності адвокатського самоврядування від держави. Представники всіх рад адвокатів країн, які взяли участь у конференції, наголошували, що незалежних адвокатів контролювати може тільки незалежна палата адвокатів, що необхідно роз’яснювати політикам та суспільству.

Учасники форуму з Японії, США, Туреччини, Лівану, які брали участь у його роботі в онлайн-форматі, особливий акцент у своїх виступах робили на роз’ясненні цієї тези для політиків та високопосадовців.

У другій панелі конференції “Незалежна адвокатура під час війни і гуманітарної кризи” представники адвокатур багатьох країн поділилися власним досвідом допомоги українським адвокатам та громадянам нашої країни від початку війни. Центром такої міжнародної та європейської допомоги став Краків, саме звідси вона надходить до всієї Україні. Великий інтерес викликала доповідь Ірини Василик, яка  презентувала українську адвокатуру. Під час виступу вона подякувала адвокатурам всіх країн за допомогу Україні під час війни, привітала Краківську Раду Адвокатів з 160-річним ювілеєм і зачитала вітального листа від керівництва НААУ – Голови НААУ, РАУ Лідії Ізовітової та заступника Голови НААУ, РАУ Валентина Гвоздія. У листі було висловлено величезну подяку Краківській раді адвокатів та всім польським адвокатам, які надали величезну моральну і матеріальну допомогу своїм українським колегам.

Учасники конференції з різних країн Європи та світу, всі представники палат адвокатів висловили свою солідарність та підтримку Україні, а також поділилися планами продовження надання нашій країні допомоги.

Так, Брюссельська рада адвокатів має надіслати тимчасові будинки для українських адвокатів, які втратили житло під час воєнних дій. Після закінчення війни їх планується використовувати для створення правничих бібліотек. Разом з тим буде закуплено і передано Україні карети швидкої допомоги.

Ради адвокатів різних країн продовжать проводити професійне навчання українських адвокатів, які перебувають на їхній території, а також вивчення англійської мови для всіх адвокатів України.