Національна асоціація адвокатів України добре представляє українську адвокатську спільноту на міжнародній арені: Марк Елліс

«За роки мого знайомства з Україною, можу з упевненістю сказати, що Національна асоціація адвокатів України добре представляє українську адвокатську спільноту на міжнародній арені. Адвокати, з якими я тут зустрічаюся, мають дуже високий рівень».

Так роботу НААУ оцінив виконавчий директор Міжнародної асоціації адвокатів – International Bar Association, IBA – Марк Елліс в інтервʼю «Українським новинам», повідомляє Національна асоціація адвокатів України.

«Я вражений рівнем роботи українських адвокатів та юристів, з якими я зустрічався. Вони високопрофесійні люди», – відзначив він.

Також представник міжнародної юридичної спільноти наголосив, що переважна більшість розвинених країн має окрему адвокатську професію, основним принципом діяльності якої є незалежність.

На запитання журналіста про спроби поставити під сумнів незалежність діяльності адвокатури (а саме – професійної організації, яка її представляє), керівник IBA застеріг, що адвокатська професія має не тільки виглядати, але і діяти незалежно і, насамперед, ефективно, відповідно до своїх обов’язків. «Адвокати відіграють надзвичайно важливу роль у житті суспільства. Вважаю, що має відбуватися постійний процес покращення іміджу та сприйняття суспільством адвокатури в цілому», – зауважив М.Елліс.

Він поділився своїми оцінками щодо стану захищеності українських адвокатів під час війни. «Українці дуже сильний і витривалий народ, і вони працюють над тим, щоб перемогти, – сказав він. – Але, під час будь-якої війни, беззаперечно, що громадяни також стають жертвами. І адвокати у цій ситуації мають такі ж ризики, як і звичайні громадяни. Я вірю, що українське суспільство розуміє, наскільки важливу роль відіграють у ньому адвокати».

«Важливим є те, щоб це усвідомлення зміцнювалося, на не зменшувалося», – резюмував виконавчий директор Міжнародної асоціації юристів.

Нагадаємо, нещодавно М.Елліс з робочим візитом відвідував Київ. Серед іншого, він зустрівся з керівництвом Національної асоціації адвокатів України. Голова НААУ, РАУ Лідія Ізовітова обговорила з високим гостем проблему діяльності українських адвокатів на тимчасово окупованих територіях та правомірність ініціатив криміналізації такої адвокатської діяльності.

Аби першими отримувати новини, підпишіться на телеграм-канал ADVOKAT POST.