Національна асоціація адвокатів України взяла участь у презентації Плану дій Ради Європи на 2023-2026 роки

24 квітня 2023 року в Києві була проведена презентація Плану дій Ради Європи для України на 2023-2026 роки, який відображає плани співпраці між Радою Європи та Україною.

Про це повідомляє НААУ.

У заході взяли участь представники Національної асоціації адвокатів України. План був розроблений спільно з українською владою з метою підтримки відновлення країни. Запропоновані заходи ґрунтуються на стандартах Ради Європи та спрямовані на підтримку процесу відбудови і економічного відновлення в Україні з метою посилення стійкості українських державних установ, посилення демократичного управління і верховенства права та захисту основоположних прав громадян.

Національна асоціація адвокатів України висловила свою готовність до співпраці з представниками Ради Європи для реалізації цього Плану дій, що є важливим кроком у напрямку консолідації правової держави та зміцнення демократичних інститутів України. Асоціація планує активно працювати у наступних сферах: просування правових реформ в Україні, які сприяють верховенству права, захисту прав людини та зміцненню демократичних інститутів; співпраці з Радою Європи в рамках ініціатив, пов’язаних з доступом до правосуддя, захистом прав меншин, запобіганням тортурам та жорстокому поводженню; сприяння розвитку юридичної освіти та професійної підготовки в Україні, враховуючи відданість асоціації забезпеченню дії принципу верховенства права та захисту прав людини в Україні, асоціація займає проактивну позицію у реалізації Плану дій Ради Європи. Особлива увага приділяється розвитку юридичної освіти та професійної підготовки, враховуючи можливості Вищої школи адвокатури Національної асоціації адвокатів України та активну роботу Комітетів НААУ.

Важливо зазначити, що План дій передбачає чотирирічну співпрацю та забезпечує гнучкість, необхідну для реагування на мінливі потреби в поточному нестабільному контексті та середовищі високого ризику. Це дозволить ефективніше координувати зусилля та досягати поставлених цілей у відповідності зі стандартами Ради Європи.

Узагальнюючи, План дій Ради Європи для України є важливим кроком у напрямку консолідації правової держави та зміцнення демократичних інститутів, а Національна асоціація адвокатів України готова активно співпрацювати з представниками Ради Європи для реалізації запропонованих заходів.