Національну асоціацію адвокатів України відзначено Спеціальною нагородою Міжнародної асоціації адвокатів

30 жовтня 2022 року під час церемонії відкриття найбільшої події в юридичному світі – щорічної конференції Міжнародної асоціації адвокатів (ІВА) в Маямі (США),  Національну асоціацію адвокатів України було удостоєно Спеціальної нагороди IBA: за надзвичайне лідерство та відданість справі захисту прав людини та верховенства права в Україні.

Про це повідомляє Національна асоціація адвокатів України.

До учасників форуму звернувся Президент України Володимир Зеленський. Він подякував за потужну допомогу всім міжнародним партнерам і особливо «США за лідерство у глобальній коаліції, сформованій для захисту України і свободи». Глава держави наголосив, що крапку у цій війні після військових та політиків поставлять юристи. Саме юристи забезпечать притягнення до відповідальності всіх винних в терорі, катуваннях і смертях українців, забезпечать відшкодування всіх завданих росією збитків за рахунок активів держави-агресора. Володимир Зеленський закликав учасників конференції активно долучитися до цієї роботи:

«Я прошу вас і надалі бути активними. Разом ми можемо довести, що право діє, закон працює і кожен воєнний злочин буде розслідуваний, а кожний воєнний злочинець – притягнутий до відповідальності».         

Одразу після виступу Президента України заступнику Голови НААУ, РАУ Валентину Гвоздію було вручено Спеціальну професійну відзнаку IBA: за надзвичайне лідерство та відданість справі захисту прав людини та верховенства права в Україні. Приймаючи нагороду, Валентин Гвоздій подякував за високу оцінку роботи НААУ, всієї адвокатської спільноти в умовах війни, наголосивши, що сьогодні українці борються за мир, проти терору та  агресії.

«У такі часи права людини вразливіші, ніж будь-коли. Національна асоціація адвокатів України з початку війни виступає на сторожі дотримання прав людини в Україні та й надалі відстоюватиме фундаментальні цінності цивілізації та верховенства права. Ця нагорода присуджується кожному з майже 70 тисяч українських адвокатів, які борються за права людини в Україні. Ми вдячні IBA за їх потужну підтримку», – наголосив Валентин Гвоздій. 

Щорічна конференцію в Маямі (США), яка розпочалася 30 жовтня, триватиме до 4 листопада. Цей провідний форум  проводиться для  професіоналів галузі права з усього світу з метою обміну знаннями, встановлення контактів і розвитку бізнесу.