НАЗК презентувало дослідження щодо механізмів запобігання та врегулювання конфлікту інтересів у діяльності ВРП та ВККС

Національне агентство з питань запобігання корупції презентувало аналітичне дослідження щодо механізмів запобігання та врегулювання конфлікту інтересів у діяльності Вищої ради правосуддя та Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.

Про це повідомляє НАЗК.

Результати аналітичного дослідження, в якому ідентифіковано наявні проблеми в цій царині та надано пропозиції щодо їх розв’язання, покликані оптимізувати процес врегулювання конфлікту інтересів у членів ВРП і ВККС, та будуть враховані під час розробки відповідного проєкту закону.

Зокрема, НАЗК ідентифіковано проблеми:

  • Закон України “Про запобігання корупції” не передбачає особливого порядку врегулювання конфлікту інтересів Голови і членів ВРП, хоча він необхідний та фактично передбачений Законами України «Про судоустрій і статус суддів» та “Про Вищу раду правосуддя”;
  • Закон України “Про запобігання корупції” забороняє членам ВРП та ВККС участь у розгляді питань, щодо яких вони мають конфлікт інтересів. При цьому Законами України «Про судоустрій і статус суддів» та “Про Вищу раду правосуддя” можливість участі у прийняття рішень за наявності конфлікту інтересів не виключається; 
  • у законодавстві відсутні механізми забезпечення працездатності ВРП та ВККС у випадку втрати кворуму у зв’язку з конфліктом інтересів членів.

Результати аналітичного дослідження, як зазначають у НАЗК, доводять необхідність вжиття комплексних заходів під час вирішення низки проблем, що сформульовані у Державній антикорупційній програмі.

Ознайомитись з дослідженням, наявними проблемами та розробленими пропозиціями щодо їх розв’язання можна за посиланням.

Аби першими отримувати новини, підпишіться на телеграм-канал ADVOKAT POST.