НАЗК виявило ознаки корупційного правопорушення у колишнього начальника ГУ внутрішньої безпеки СБУ Наумова на 32 млн грн

Національне агентство з питань запобігання корупції за результатами моніторингу способу життя виявило ознаки корупційного кримінального правопорушення у колишнього начальника Головного управління внутрішньої безпеки СБУ на понад 32.7 млн грн.

Про це повідомляє НАЗК.

Підставою для проведення моніторингу став лист Державного бюро розслідувань за фактами можливого незаконного збагачення посадовця.

Так, в червні 2022 року на прикордонному пункті Прешево на виїзді з Республіки Сербія в автомобілі BMW X6 xDrive40d, яким він керував, було виявлено приховане від митного контролю майно, а саме:

  • кошти в сумі 592 990 євро (21 940 630 грн);
  • кошти в сумі 120 102 дол. США (4 203 570 грн);
  • 2 смарагди по 6 380 євро кожен (472 120 грн).

Колишній спецслужбовець пояснив, що виявлене в автомобілі майно є власністю його близьких осіб, зокрема частина грошей була позичена його батьком у знайомого. Проте НАЗК з’ясувало, що фінансової спроможності позичити такі кошти позичальник не мав.

Крім того, сам посадовець також не мав доходів із законних джерел для набуття валютних коштів та смарагдів, які намагався приховати під час перетину державного кордону Сербії.

Також НАЗК не встановило законних джерел походження коштів на придбання автомобілів BMW X6 xDrive40d, вартістю 116 022 євро (3 875 135 грн) та Toyota MC Land Cruiser 200 (2 234 700 грн), які були оформлені на цивільну дружину колишнього працівника СБУ та її батька.

Матеріали щодо колишнього очільника Головного управління внутрішньої безпеки СБУ направлено до Офісу Генерального прокурора для приєднання до матеріалів кримінального провадження, проведення досудового розслідування та притягнення його до кримінальної відповідальності.

Нагадаємо, у 2022 році Андрій Наумов, після відїзду з України, декілька місяців мешкав у Німеччині, далі виїхав до Сербії. 7 червня 2022 року, при спробі перетину кордону між Сербією та Північною Македонією, його затримали з незадекларованою готівкою – близько 600 тисяч євро та 120 тисяч доларів, разом з громадянином Німеччини Олександром Акстом. В Сербії проти Наумова відкрили справу і його відправили до слідчого ізолятора.

Аби першими отримувати новини, підпишіться на телеграм-канал ADVOKAT POST.