Не вважаю своєю родиною: ВКСС рекомендує звільнити суддю Великоновосілківського райсуду Яненко за недекларування гаража чоловіка і квартиру свекрухи

Вища кваліфікаційна комісія суддів України рекомендує звільнити суддю Великоновосілківського районного суду Галину Яненко.  Під час співбесіди суддя не змогла пояснити, чому не задекларувала гараж чоловіка і квартиру свекрухи, як купувала автомобілі за заниженими цінами та чому судила родича жінки, в якої винаймала житло.

Про це стало відомо під час трансляції засідання ВККС.

“Не подала декларацію за 2021 рік, бо я тоді зробила операцію  у Кураховому, десь кінець листопада — грудень 2021 року, коли в мене закінчилися повноваження, я пішла прооперувалась, проходила реабілітацію після оперативного втручання. Про декларацію не нагадали, закрутилася тоді, ще перед [відкритою] війною така атмосфера була напружена. Чи можна зараз для підтвердження отримати медичні документи з лікарні Курахового, не знаю. Так, я знаю, що винна. Вибачайте, понесу відповідальність відповідно до закону”,  — пояснила суддя.

Також, суддя мала пояснити чому не вносила в декларацію житло, яке орендувала під час здійснення діяльності судді у Великій Новосілці.

“Відповідно до щорічної майнової декларації за 2019 рік, місцем фактичного проживання судді є Велика Новосілка. Водночас у декларації не вказано жодного об’єкта нерухомості у цьому населеному пункті, який би перебував у власності, оренді чи користуванні судді або членів її сім’ї”, — зазначив представник Громадської Ради Доброчесності Євген Шульгат.

Галина Яненко невнесення цих даних пояснила так: 

“У 2019 році я двічі змінювала місце проживання, житло знаходилось по вулиці Українській, але точно адресу не пам’ятаю за спливом часу. Зважаючи на відображення у деклараціях повної інформації, у тому числі про місце проживання, невеликі розміри та кількість жителів Великої Новосілки, моє місце проживання, умови найму та спосіб життя були загальновідомими для громадськості”, зазначила суддя

У 2019 році Яненко не внесла в декларацію гараж чоловіка.

“Може, не додивилась, в мене останнім часом дуже сильно впав зір, і я могла просто не додивитися, десь не там галочку поставити. Може, чоловік його продав. Ми вже не перебуваємо у стосунках, мабуть, він не надав мені інформацію щодо гаражу”, — пояснила суддя.

Незадекларованою виявилась і квартира свекрухи судді у Греції, на яку та дала довіреність чоловікові Галини. Кандидатка запевнила, що про довіреність не знала, а майно свекрухи не внесла в декларацію, бо “не вважає ту членом своєї родини”.

Крім того, в декларації за 2019 рік  вказаний дохід на 84 тис. грн менший, ніж за той самий період у довідці податкової інспекції. Це суддя пояснила тим, що забула задекларувати виплати на оздоровлення. Невідповідності знайшли й в зазначених доходах чоловіка. 

“І є також історія, коли в кінці липня 2015 року син [судді] набув право власності на одну земельну ділянку у Тернопільській області загальною площею два гектари, через два місяці, в кінці вересня цього самого року, ця ділянка була поділена на 12 ділянок. Потім ці подрібнені земельні ділянки за договорами дарування були передані та відчужені третім особам, які не є близькими особами родини”, — озвучив ще одне питання до судді представник ГРД Євген Шульгат. Галина Яненко сказала, що їй нічого не відомо, крім того, що до сина “приходили правоохоронні органи”.

Аби першим отримувати новини, підпишіться на телеграм-канал ADVOKAT POST.