Недостатньо мати законодавчу базу, потрібно її аналізувати і вдосконалювати, виконувати норми законів. Важливо вносити точкові зміни у закони, а не щоразу їх оновлювати: Усик

Голова Вищої ради правосуддя Григорій Усик та член Вищої ради правосуддя Микола Мороз взяли участь у роботі круглого столу, що відбувся у місті Варшаві.

Про це повідомляє ВРП.

Під час заходу обговорювалися рекомендації європейських експертів щодо функціонування українських органів судового врядування та самоврядування в Україні, проводилася дискусія щодо можливих шляхів розвитку законодавства України про дисциплінарну відповідальність суддів, а також щодо розвитку законодавства з оптимізації процедур добору суддів.   

Голова ВРП Григорій Усик під час виступу нагадав, що набрав чинності Закон України № 3304-ІХ «Про внесення змін до деяких законів України щодо негайного відновлення розгляду справ стосовно дисциплінарної відповідальності суддів», який введено в дію з дня набрання чинності Законом України № 3378-IX «Про внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» та деяких законів України щодо зміни статусу та порядку формування служби дисциплінарних інспекторів Вищої ради правосуддя». Цими законами України відновлено дисциплінарну функцію Вищої ради правосуддя.

Наразі йде активне обговорення законопроєкту № 10140-д про внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» та деяких законодавчих актів України щодо удосконалення процедур суддівської кар’єри».

Очільник ВРП зазначив: «Недостатньо мати законодавчу базу, потрібно її аналізувати і вдосконалювати, виконувати норми законів. Важливо вносити точкові зміни у закони, а не щоразу їх оновлювати. Судовий устрій нашої держави перебуває під загрозою постійних законодавчих змін. Наразі найголовніше завдання Вищої ради правосуддя – запустити роботу служби дисциплінарних інспекторів, яка зможе якісно реалізовувати повноваження ВРП щодо здійснення дисциплінарних проваджень стосовно суддів».

Аби першим отримувати новини, підпишіться на телеграм-канал ADVOKAT POST.