Негласні розшукові дії повинні розроблятися і реалізовуватися без втручання в гарантії адвокатської діяльності: Голова НААУ Ізовітова

Події останнього тижня, пов’язані із затриманням Голови Верховного Суду, супроводжувалися появою інформації про застосування в офісі адвокатського об’єднання форм і методів оперативно-розшукової діяльності, які порушують гарантії адвокатської діяльності.

Члени Ради адвокатів України обговорили під час засідання 19 травня загрози втручання у конфіденційність спілкування та порушення адвокатської таємниці.

Про це повідомляє Національна асоціація адвокатів України.

Нагадаємо, у деяких засобах масової інформації з’явилася інформація про те, що до адвокатського об’єднання під легендою студентки-практикантки була влаштована агент Національного антикорупційного бюро України. Саме вона, начебто, встановила у кабінеті керівника адвокатського об’єднання технічні засоби негласного отримання інформації. Отримані аудіозаписи стали підставою для затримання та подальшого рішення про тримання під вартою Голови ВС та адвоката.

«Не надаючи правової оцінки самим подіям та ухваленим рішенням, в даному питанні варто звернути увагу саме на факт втручання в конфіденційне спілкування, а також прослуховування адвокатів об’єднань та їхніх клієнтів, які можуть мати системний характер, – зауважила голова НААУ, РАУ Лідія Ізовітова. – Ми маємо ретельно проаналізувати цю ситуацію з юридичної сторони, зібрати усі інші факти, відомі нашим адвокатам та прийняти відповідні рішення про засоби та механізми правового захисту гарантій адвокатської діяльності».

Для цього було запропоновано створити робочу групу із членів РАУ та профільних комітетів Національної асоціації адвокатів України.

«У будь-якому випадку, негласні розшукові дії повинні розроблятися і реалізовуватися без втручання в гарантії адвокатської діяльності і самої лише роз’яснювальної роботи у даному випадку буде недостатньо», – резюмувала Л.Ізовітова.