Незважаючи на те, що адмінсуди наймолодші, вони демонструють високий рівень правової культури: член ВРП Олег Прудивус

На цьому наголосив член Вищої ради правосуддя Олег Прудивус під час ІV Міжнародної науково-практичної конференції «Адміністративна юстиція в Україні: проблеми теорії та практики».

Про це повідомляє прес-служба ВРП.

За його словами, питання реалізації громадянами України своїх виборчих прав та їх ефективного захисту в умовах перманентного виборчого процесу у молодій демократичній державі є надзвичайно актуальним.

Олег Прудивус зазначив, що виборчі права займають провідне місце в системі політичних прав громадян, адже завдяки їм та безпосередньо через їх практичну реалізацію втілюється у життя проголошений принцип народовладдя.

Член ВРП охарактеризував форми захисту виборчих прав, які виділяють науковці, та виокремив серед них одну з найефективніших та найпотужніших – судовий захист.

На його переконання, науково-практичне опрацювання інституту судового захисту учасників виборчого процесу набуває особливої актуальності з огляду на модернізацію виборчого законодавства України, що наразі триває, та плинність суспільних і політичних процесів, обумовлених євроінтеграційними прагненнями та демократизацією державного буття. За таких умов реалізація права на судовий захист учасників виборчого процесу є однією з найважливіших конституційних гарантій.

«На сьогодні судовий захист виборчих прав громадян України здійснюють адміністративні суди, річницю створення яких ми відзначаємо. Як суддя, який безпосередньо причетний до створення адміністративної юстиції, зазначу, що незважаючи на те, що адмінсуди наймолодші, вони демонструють високий рівень правової культури. Ці суди створювалися на абсолютно нових, революційних засадах. Решта юрисдикцій існувала за радянських часів. Молода українська демократія запровадила адміністративну юстицію, яка однією з перших почала застосовувати норми міжнародних конвенцій, рішень Європейського суду з прав людини, європейські підходи загалом. Надзвичайно важливо, що захист принципових конституційних прав здійснюють саме адміністративні суди», – наголосив Олег Прудивус.