Нові правила обчислення строків застосовуються до всіх кримінальних проваджень, досудове розслідування або судовий розгляд яких не завершено до 1 січня 2024 року

1 січня 2024 року набув чинності закон «Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України та інших законодавчих актів України щодо посилення самостійності Спеціалізованої антикорупційної прокуратури».

Нові правила обчислення строків досудового розслідування будуть застосовуватися до всіх кримінальних проваджень, досудове розслідування або судовий розгляд яких не завершено до дня набрання сили законом, тобто, до 1 січня 2024 року.

Відтепер, порядок обчислення строків досудового розслідування у ч. 1 статті 219 КПК викладено в такій редакції:

«Строк досудового розслідування обчислюється з моменту повідомлення особі про підозру до дня звернення до суду з обвинувальним актом, клопотанням про застосування примусових заходів медичного або виховного характеру, клопотанням про звільнення особи від кримінальної відповідальності, клопотанням про закриття кримінального провадження або до дня ухвалення рішення про закриття кримінального провадження».

У статті 284: абзац вісімнадцятий частини першої виключено; абзац другий частини сьомої після цифр “9-1” доповнено цифрами “10”; частину дев’яту виключено.

6. Частину першу статті 294 та частину восьму статті 615 виключено.

Аби першими отримувати новини, підпишіться на телеграм-канал ADVOKAT POST.