Новою владою за відсутності цілісного підходу було прийнято різні законодавчі акти, які не мали характеру всебічної судової реформи: Венеційська комісія

Венеційська комісія вже тривалий час бере участь у процесі реформування судової влади в Україні і готувала багато думок з цього питання з 1997 року. Судова система України зазнала численних змін протягом останніх років. Після президентських виборів нова політична влада часто починала нові зміни в судовій системі. За відсутності цілісного підходу було прийнято різні законодавчі акти, які не мали характеру всебічної реформи.

Про це повідомляється у висновку до Проекту Закону про внесення змін до Закону України “Про судоустрій і статус суддів” та деяких законів України щодо діяльності Верховного Суду та органів суддівського врядування №3711, зареєстрованим у Верховній раді України 22 червня 2020р.

Ці проблеми, на думку експертів комісії, принаймні частково – є результатом поганого законодавчого процесу, а саме безлічу законопроектів, що стосуються детальних аспектів, поспішності, фрагментованих підхідів, відсутність належних оцінок впливу на подальші зміни, а також відсутність ясності. Як логічний наслідок, деякі закони Конституційним Судом згодом визнані неконституційними, і весь процес доводиться починати знову.

Як зазначено у висновку, іншою проблемою є погана реалізація законів після їх прийняття, можливо, через постійні проблеми з корупцією та відсутність доброчесності в деяких частинах судової влади. Однак, інституційні реформи не можуть бути відповіддю на вирішення проблем, що виникли внаслідок особистої поведінки деяких членів цих установ.