ОАСК зупинив дію рішення щодо притягнення до дисциплінарної відповідальності адвоката Андрія Портнова

Окружний адміністративний суд міста Києва зупинив дію рішення Дисциплінарної палати Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Київської області, датоване 13 жовтня 2020 року, щодо притягнення адвоката Андрія Портнова до дисциплінарної відповідальності.

Про це повідомляє прес-служба ОАСК.

Обґрунтовуючи свою заяву про забезпечення позову до подання позовної заяви заявник – Андрій Портнов посилався на наявність очевидних ознак протиправності прийнятого рішення, що, на його переконання, порушує його права, свободи та інтереси, зокрема, право на свободу вираження своїх поглядів та переконань, а також право на свободу думки і слова. Водночас, він стверджує, що його висловлювання у публікаціях, про які йдеться мова у скарзі, не мають відношення до його адвокатської діяльності, тому вважає, що невжиття заходів забезпечення позову шляхом зупинення дії вказаного рішення ускладнить ефективний захист його порушених прав.

Виходячи із змісту заяви про забезпечення позову, суд дійшов висновку про наявність правових підстав для вжиття заходів забезпечення адміністративного позову. На переконання суду, у їх невжиття може мати наслідком заподіяння шкоди правам, свободам та інтересам заявнику, що суттєво ускладнить їх відновлення.

Також Андрій Портнов заяві про забезпечення позову до подання позовної заяви зазначив, що він має намір звернутись до суду щодо оскарження рішення Дисциплінарної палати Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Київської області.