Очільник САП Клименко хоче, щоб скасували п. 10 ч. 1 ст. 284 КПК як підставу для закриття й надали право подовжувати строки досудового розслідування після пред’явлення підозри прокурору

Верховна Рада України на засіданні 8 грудня прийняла в цілому законопроєкт №10060 про незалежність Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. За відповідні зміни до законодавства проголосували 298 народних депутатів. В свою чергу, керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Олександр Клименко прокоментував прийняття законопроєкту.

Про це пише ZN.UA.

За словами Клименка, після постійного вдосконалення поправок законодавцем склалася така ситуація, що вже ніхто не може порахувати строки розслідування. У кожній справі використовуються різні способи розрахунку цих строків, і вони не збігаються в першої інстанції, апеляції та касації. Це хаос.

«Усі справи, які зараз є, об’єднувалися, приймалися рішення про подовження строків, — залишаються в зоні ризику, — заявляє Клименко. — А це велика кількість справ — 750 проваджень у НАБУ та 250, які слухаються в суді. Тобто близько 1000 справ нині під загрозою закриття лише тому, що законодавець не прописав чітких правил. І це тільки справи ВАКС, але є ще справи в інших судах».

На думку голови САП, вирішити проблему можна, тільки якщо внести зміни до КПК — скасувати пункт 10 частини 1 статті 284 як підставу для закриття й надати право подовжувати строки досудового розслідування після пред’явлення підозри прокурору. Оскільки прокурор обмежений законодавчо: максимальний строк розслідування після пред’явлення підозри за тяжкими і особливо тяжкими статтями — 12 місяців. Більше він подовжити не може.

Аби першим отримувати новини, підпишіться на телеграм-канал ADVOKAT POST.