Батько дитини звернувся до суду з позовом, у якому просив зобовʼязати матір провести медичний огляд дитині, з метою отримання медичної довідки для оформлення дозволу на постійне проживання в Канаді.
Позов обґрунтував тим, що дитина проживає разом з відповідачкою в місті Києві, а позивач перебуває в Канаді. В подальшому позивач планує зі згоди відповідачки брати дитину в Канаду на час канікул. Позивач подав документи для оформлення дозволу на постійне проживання в Канаді. В подальшому, будучи громадянином Канади позивач міг би оформити тимчасовий дозвіл на проживання дитини у Канаді, з посиланням на те, що в Канаді набагато краще ніж в Україні рівень життя і соціальної захищеності. Для оформлення дозволу на постійне проживання позивачу необхідно надати довідки про медичні огляди заявника і дитини, однак, відповідачка проігнорувала його звернення.
Рішенням Оболонського районного суду міста Києва від 18 червня 2024 року у задоволенні позову відмовлено.
Суд зазначив, що у цій справі позивачем не надано жодних доказів або переконливих аргументів, які би підтверджували, що проведення медичного огляду для дитини, про який просить позивач, буде відповідати саме інтересам дитини.
Суд звернув увагу, що будь-які медичні маніпуляції, особливо якщо вони передбачають медичні обстеження, збирання біологічного матеріалу, не є звичними та повсякденними подіями для дитини.
Суд наголосив, що батьки безумовно мають право і навіть обов`язок піклуватись про здоров`я дитини, однак позовні вимоги заявлені з інших підстав.
Суд зробив висновок, що відповідно до заявлених позивачем аргументів, позов заявлений у власних інтересах позивача, якому необхідно оформити документи на право проживання в Канаді. Водночас, бажання позивача оформити право на проживання в іншій країні, відповідно до законодавства України не зумовлює виникнення жодних обов`язків у інших осіб щодо вчинення на його користь дій, які мають сприяти в такому оформленні.
Суд зазначив, що дитина проживає з матір`ю, водночас питання про зміну місця проживання дитини позивач не ставив. Незважаючи на те, що суд не обізнаний про рівень соціальної захищеності в Канаді, і таких доказів позивачем не подавалось, на переконання суду, в Україні існують достатні можливості для забезпечення дитині належних умов виховання, розвитку і соціального захисту.
Рішення суду не оскаржувалось і набрало законної сили.
З текстом судового рішення можна ознайомитись за посиланням: https://reyestr.court.gov.ua/Review/120137883