Дії окремих посадових осіб Національного агентства з питань запобігання корупції призводять до ущемлення інтересів адвокатури і спрямовані на одержавлення органів адвокатського самоврядування.
Про це йшлося під час засідання Ради адвокатів України, передають Українські Новини.
На засіданні обговорювалися роз’яснення і лист НАЗК щодо того, чи поширюється дія закону «Про запобігання корупції» на голів і членів Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури, а також кваліфікаційно-дисциплінарних комісій адвокатури, які суперечать один одному.
У роз’ясненні, яке було надано РАУ на запит голови Національної асоціації адвокатів України та Ради адвокатів України Лідії Ізовітової до глави НАЗК в 2020 році, йшлося про те, що віднесення голів і членів ВКДКА і КДКА до суб’єктів, які повинні подавати електронні декларації, може суперечити принципу правової визначеності, який є складовою принципу верховенства права.
“Правова невизначеність усуває відповідальність для членів КДКА і ВКДКА за неподання декларацій – адже НАЗК цю невизначеність підтвердило і послалося на рішення Конституційного суду в цьому питанні”, – пояснила Лідія Ізовітова.
Під час обговорення Ізовітова звернула увагу на те, що НААУ є недержавним органом, а тому спроба зобов’язати членів дисциплінарних комісій подавати е-декларації насправді є спробою одержавлення органів адвокатського самоврядування.
“У нас немає дисциплінарних комісій – у нас є КДКА, де є окремо певна дисциплінарна палата. В цій дисциплінарної палаті немає представників органів влади … У нас немає конкурсних комісій”, – зазначила Ізовітова.