ОП погодив кандидатуру у члени ВРП судді з Харкова Олени Заічко стосовно якої розглядається дисциплінарна скарга

На сайті Офісу Президента України опубліковано список кандидатів на посаду члена Вищої ради правосуддя, які пройшли перевірку та яким дозволили взяти участь у конкурсі. Серед 18 кандидатів є суддя Харківського окружного адміністративного суду Олена Заічко.

Про це повідомляє Слідство.Інфо.

У розслідуванні редакції про Олену Заічко йдеться про телефонну розмову між суддею Заічко та жінкою, на ім’я Лєна, яка згідно з записом, є її колегою. На записах, які журналісти отримали у власне розпорядження, чути, що жінки обговорюють можливість зіпсувати диск, який міститься у матеріалах справи, та шукають способи зміни «заветованого» судового рішення на протилежне.

Зрозуміти, про яку заветовану справу говорили жінки, допоміг судовий реєстр. Журналісти знайшли у ньому ухвалу — про виправлення описки за підписом Заічко О.В. Цей документ датований 14 серпня 2020 року, тобто наступним днем після розмови. Ухвалою суддя Заічко змінила початкове рішення суду від 13 серпня 2020 року: замість «відмовити», як було спочатку, — задовольнила позов.

Досліджені документи та прослухані аудіозаписи свідчать про те, що спочатку суддя Заічко не задовольнила позов харківській підприємиці, а потім зрозуміла, що зробила щось не те і швидко переробила рішення, яким, по суті, списала їй борг у майже 7,5 мільйонів гривень.

Це  стало причиною відкриття дисциплінарної скарги на Заічко у Вищій раді правосуддя. Якщо там побачать порушення у діях судді, то її можуть звільнити.

Відбором кандидатів на посаду членів ВРП займається спеціальний орган — Етична рада. Там вважають, що кандидати мають відповідати критеріям професійної етики та доброчесності. Вони мають бути незалежними, чесними, неупередженими, непідкупними, сумлінними та повинні демонструвати бездоганну поведінку в професійній діяльності та особистому житті. Також кандидати повинні мати законне джерело походження майна та рівня свого життя та членів родини. 

Попри розслідування та відкриту дисциплінарну справу, Етична рада вважає Заічко «такою, що відповідає критеріям професійної етики та доброчесності для зайняття посади члена Вищої ради правосуддя». Її допустили до участі в конкурсі на посаду члена ВРП. Якщо вона пройде усі етапи конкурсу, то може стати членкинею ВРП.

Аби першими отримувати новини, підпишіться на телеграм-канал ADVOKAT POST.