Опікунська рада НААУ надала 100 тис грн родині загиблого адвоката Катерини Ширай та допомогла ще 20 адвокатам

5 квітня 2022 року відбулось чергове засідання Опікунської ради з розподілу благодійної допомоги адвокатам та їхнім сім’ям, постраждалим внаслідок воєнних дій в Україні.

Про це повідомляє прес-служба Національної асоціації адвокатів України.

Під час засідання члени Опікунської ради розглянули понад 20 заяв від адвокатів переважно з Чернігова, Маріуполя, Волновахи. Більшість з них звернулись з проханням надати кошти у зв’язку із повною або частковою втратою їхніх помешкань, компенсацією вартості орендованого житла, потребою грошей на життєво необхідні ліки. Майже всі заяви були задоволені і адвокати отримали матеріальну допомогу.

Опікунська рада також виділила 100 тисяч гривень родині загиблого адвоката, регіонального представника UNBA NextGen у Чернігівській області Катерині Ширай. Життя молодої жінки і принципової правозахисниці трагічно обірвалося внаслідок потрапляння у її будинок снаряду. У неї залишилась маленька донечка та батько, який наразі перебуває у лікарні. Адвокатська спільнота висловила щирі співчуття рідним Катерини Ширай та розділяє з ними сум від непомірної страти.

Нагадаємо, Опікунська рада приймає рішення про надання допомоги за визначеними критеріями, розподіляючи допомогу у порядку першої, другої і третьої черги.

В першу чергу благодійна допомога надається:

  • Адвокатам та (або) членам їх сімей, що загинули внаслідок воєнних дій на території України з 24.02.2022
  • Адвокатам та (або) членам їх сімей, що отримали тяжкі тілесні ушкодження внаслідок воєнних дій на території України з 24.02.2022
  • Адвокатам та (або) членам їх сімей, що повністю втратили житло внаслідок воєнних дій на території України з 24.02.2022, яке слугувало місцем постійного проживання, у випадку неможливості подальшого проживання в ньому через значний ступінь руйнування та відсутність іншого придатного до проживання житла.
  • Самотнім адвокатам старше 70 років, які не мають змоги евакуюватись або евакуйовані, але не мають засобів до існування

В другу чергу благодійна допомога надається:

  • Адвокатам та (або) членам їх сімей, чиє  житло частково зруйновано внаслідок воєнних дій на території України, починаючи з 24.02.2022, та потребує відновлення з можливістю подальшого проживання.
  • Адвокатам та (або) членам їх сімей, що отримали тілесні ушкодження середньої тяжкості внаслідок воєнних дій на території України з 24.02.2022
  • Адвокатам, які є батьками-одинаками та не мають засобів до існування внаслідок початку воєнних дій на території України з 24.02.2022 та за відсутності доходу.

В третю чергу благодійна допомога надається:

  • Адвокатам та дітям адвокатів, які потребують постійного прийому життєво необхідних лікарських препаратів та не мають засобів для придбання таких препаратів.

Для отримання благодійної допомоги адвокати, які постраждали внаслідок воєнних дій на території України, можуть звернутися із заявою у довільній формі на електронну адресу opekun@unba.org.ua. До заяви рекомендовано долучати документи, інформацію на підтвердження фактів, викладених в заяві.